Samsung HD503HI yerine yeni disk alınmalı mı?

ZerefDragneel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
localhost
Selamlar. Direkt konuya geçeceğim.

resim_2021-03-08_213824.png

Sizce yeni harddisk alınır mı? Bu arada transfer modu SATA/300 ama benim anakartım H55M-S ve SATA 2 destekliyor onu da anlamadım. Torrenti görmediğinizi düşünün lütfen 2 saat crack kullanma diye mesaj yağar. Durumum kötü olduğu için mecbur kullanıyorum param olunca o oyunu Steam üzerinden satın alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Direkt konuya geçeceğim.

Eki Görüntüle 912900

Sizce yeni harddisk alınır mı? Bu arada transfer modu SATA/300 ama benim anakartım H55M-S ve SATA 2 destekliyor onu da anlamadım. Torrenti görmediğinizi düşünün lütfen 2 saat crack kullanma diye mesaj yağar. Durumum kötü olduğu için mecbur kullanıyorum param olunca o oyunu Steam üzerinden satın alacağım.
Realleocated Sectors hatası. Diskin bazı bölümleri artık ölmeye başlamış. Yeni HDD'ye geçmenizi öneriyorum yoksa ileride bilgi kaybı yaşamanız olası bir durum.

Samsung'un çok eskiden ürettiği bir HDD. Bu eski 500 GB HDD'ler yavaş yavaş perte çıkmaya başladı hocam. Önemli verilerinizi bu diskte tutmayın sakın. Mutlaka yedekleyin. HDD'niz artık geri dönüşü olmayan bir yola girmiş maalesef. :(

Samsung'un çok eskiden ürettiği bir HDD. Bu eski 500 GB HDD'ler yavaş yavaş perte çıkmaya başladı hocam. Önemli verilerinizi bu diskte tutmayın sakın. Mutlaka yedekleyin. HDD'niz artık geri dönüşü olmayan bir yola girmiş maalesef. :(

Nasıl bu diskte tutmayayım ki başka disk yok.

İki yıl geçmiş ama kimse bahsetmediği için yazmak istedim. Crystal Disk'e göre benim de SSD'min sağlığı %1. Yani günü bile kurtarmayabilir. Onun yerine bir de Samsung Magician yazılımını kullanarak diskinizin sağlığını kontrol edin. Bu yazılıma göre diskimin okuma ve yazma hızının %50'sini kullanabildiğimi gördüm. Bunda anakartımın (Pegatron IPMIP-H55-GEN) SATA 3 desteklememesinin de rolü olabilir. Ama sağlığı iyi.

1.png
2.png
3.png

Son düzenleme:
İki yıl geçmiş ama kimse bahsetmediği için yazmak istedim. Crystal Disk'e göre benim de SSD'min sağlığı %1. yani günü bile kurtarmayabilir. Onun yerine bir de Samsung Magician yazılımını kullanarak diskinizin sağlığını kontrol edin. Bu yazılıma göre diskimin okuma ve yazma hızının %50'sini kullanabildiğimi gördüm. Bunda anakartımın (Pegatron IPMIP-H55-GEN) SATA 3 desteklememesinin de rolü olabilir. Ama sağlığı iyi.

Eki Görüntüle 1874528Eki Görüntüle 1874529Eki Görüntüle 1874530

Şu an M.2 SSD'li bir sistemdeyim hocam. Öneriniz için teşekkürler eski sistemimi server olarak kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı