Samsung J500F Ekran Renk Problemi

R_Kmby

Hectopat
Arkadaşlar cihazım Samsung Galaxy J500F modelidir ve son 3 aydır ekranla ilgili renk problemi yaşıyorum.
Cihazı 2 yıl önce sıfır aldım ve geçen yıl cihaza stock ROM attım. İlk başta cihazda problem görünmüyor ancak Google Playstore'dan uygulamalar yükledikten sonra problem baş göstermektedir. Örneğin; Facebook, Messenger, Chrome tarayıcı gibi uygulamalarda çok sıklıkla ekranın rengi koyu turuncu renge dönüşüyor ve kendiliğinden düzelmiyor. Eski haline dönmesi için uygulamadan tamamen çıkıyorum tekrar uygulamayı açarsam renk aynı şekilde koyu turuncu renge dönüşüyor. Problemin düzelmesi için ekran ışığını sonuna kadar kısıyorum problem olmuyor bazen ise ekran ışığını ortaya alınca sorun olmuyor genelde dış mekanda renk solması kendinden geçiyor. Tuşları kilitletip açınca problem gidiyor. Ancak şunu belirtmek isterim ki cihazı fabrika ayarlarına alıp sıfırlayınca hiçbir problem olmuyor. Ayrıca telefonuma yüklü olan oyuna girince kesinlikle renk solması olmuyor hatta ekran ışığını sonuna kadar açıyorum hiçbir problem yaratmıyor ancak bu cihazda açık hava ekran ışığı modu olduğu için ekran ışığını sonuna kadar açarsam 5 dakika sonra ekran ısınıyor oyunda donma yapıyor o yüzden orta seviyede kullanıyorum. Ekran görüntüsü alınca normal resim çıkıyor o yüzden ekte. Başka bir cihazdan fotoğraf çekip yükledim. Stock ROM Samsung web sitesinden yükledim orijinal ROM'dur. Bu problemin kaynağını bulamadım lütfen yardımcı olur musunuz?

IMG-20200410-WA0004-1-1.jpg
IMG-20200410-WA0005-1.jpg
IMG-20200410-WA0006-1.jpg

Stock ROM atmadan önce cihazı en son marshmallow yazılımına güncellemiştim. Daha sonra hafıza problemi sebebiyle Samsung web sitesinden 5.1.1 stock ROM indirip Odin ile bilgisayardan cihaza ROM attım. Problem ROM kaynaklı ihtimali olsaydı şayet cihazı sıfırladıktan sonra bile mevcut cihaza yüklü uygulamaları çalıştırınca sorun devam ederdi diye düşünüyorum. Yalnız aklıma takılan tek sorun ise cihazda üst sürüm varken en alt sürüme aldığım için problem olabilir diye düşünüyorum. Yalnız bu problemle karşılaşan kimse olmamış sanırım çünkü forumlarda bu tip konu açan kimseye rastlamadım.
Marshmallow yazılım denedim maalesef değişen birşey yoktur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı