Samsung J7 ağda kayıtlı değil (şebeke yok) hatası

Zaheer

Hectopat
Katılım
24 Mart 2017
Mesajlar
42
Yer
Kahramanmaraş
Samsung J7 telefon durduk yere bu hatayı vermeye başladı. Telefondaki sım kart başka telefonda çalışıyor ama başka bir sım kart j7'de çalışmıyor. Sim kartı görüyor şifre istiyor çıkarınca sım kart çıkarıldı diyor. Ama birini aramak istediğimde ağda kayıtlı değil diyor. Numara tuşluyorum yine ağda kayıtlı değil diyor. Aynı şekilde dışarıdan çağrıda alamıyor. Bazı çözüm önerilerini denedim. Kapatıp 10 sn sonra geri açtım olmadı. Sim kart yerine gayet oturuyor. Fabrika ayarlarını denedim telefonda bir sürü önemli şeyleri silme pahasına sıfırladın yine olmadı. YouTube'daki videolarda gösterilen ve 100% çözüm başlıklarıyla açılan videolardaki şebeke ayarlarını denedim olmadı hata verdi. Sorunun ne olduğunu bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?

Operatör: Vodafone.

Edit: E-devletten IMEI sorguladım markaya Huawei yazıyor. Telefon sahte olabilir mi? Telefonun sahibi bir arkadaşı vasıtasıyla telefonu yurt dışından orijinal olarak satın almış. Kutusu ve içinden çıkan aygıtlar orjinalmiş bir telefoncuya sormuş ve o da orijinal olduğunu doğrulamış. Ama e-devlette bu IMEI'yi aratınca başka bir marka çıkıyor? Bu zamana kadar 3 yıldır sorunsuz çalışıyordu telefon.
 
Son düzenleme:

maverick84898

Picopat
Katılım
27 Haziran 2020
Mesajlar
118
Samsung J7 telefon durduk yere bu hatayı vermeye başladı. Telefondaki SIM kart başka telefonda çalışıyor ama başka bir SIM kart j7'de çalışmıyor. Sim kartı görüyor şifre istiyor çıkarınca SIM kart çıkarıldı diyor. Ama birini aramak istediğimde ağda kayıtlı değil diyor. Numara tuşluyorum yine ağda kayıtlı değil diyor. Aynı şekilde dışarıdan çağrıda alamıyor. Bazı çözüm önerilerini denedim. Kapatıp 10 sn sonra geri açtım olmadı. Sim kart yerine gayet oturuyor. Fabrika ayarlarını denedim telefonda bir sürü önemli şeyleri silme pahasına sıfırladın yine olmadı. YouTube'daki videolarda gösterilen ve 100% çözüm başlıklarıyla açılan videolardaki şebeke ayarlarını denedim olmadı hata verdi. Sorunun ne olduğunu bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?

Operatör: Vodafone.
Çözüm çok basit. Simi telefona tak. Cihazı kapat ve yeniden başlat.
 

CemOrhun

Centipat
Katılım
8 Ağustos 2020
Mesajlar
13
Çözümler
1
Bir telefoncuya götürdüm söylediğine göre IMEI numarası çalınmış. 80₺'ye yeni IMEI numarası satın aldık. O numarada nereden geliyorsa artık(!)

Telefonun imei numarası çalınmış değil şebeke yaması bozulmuştur onu da yapmak için J7 ye 80 TL alan telefoncuya selamlarımı ilet =)
 

rtpc

Centipat
Katılım
10 Aralık 2019
Mesajlar
11
Aynı sıkıntı bende de var. Ama IMEI sorgusu yaptım. Çalınmamış ama yine de ağda kayıtlı değil hatası almaktayım.
Telefonun imei numarası çalınmış değil şebeke yaması bozulmuştur onu da yapmak için J7 ye 80 TL alan telefoncuya selamlarımı ilet =)
En fazla ne kadar tutar?
 
Yukarı