Samsung Laptop Kurtarma (Recovery) Menüsü

Peki f4 tuşuna bastıktan sonra ne kadar bekleyeceğiz menü hemen gelir mi ?

- - - Güncellendi - - -

Arkadaş bende samsung np 350 v5c dizüstü bilgisayar var bilgisayara sistemi kurtarmak için bilgisayarı açtım ve F4 tuşuna bastım. Please wait yazdı ve mavi bi ekran geldi ve öyle duruyor. Sistem kurtarma menüsü acaba ne zaman gelir, ne kadar süre beklemem gerekir ? Bu mesajı görünce bana cevap yazarsan memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Samsung NP300E5C-S0BTR kullanıcısıyım. F4 ile Samsung Recovery işlemini gerçekleştirmiştim. Her şey iyi hoş, recovery bölümünde fabrika sürümüne dönmesi için işlemler gerçekleşirken %22 sırasında güç kesilmesi dolayısıyla bilgisayar kapandı. İlk güçü aldığında kendiliğinden recovery bölümüne girmesine rağmen olumlu sonuç alamadım. Bu recovery bölümüne açma ve sonra bilgisayarın kapaması döngü haline geldi. Bilgisayar başlatıldığında, 3 kez kapanıyor. Tekrar kendi açıyor bu sefer bütün Boot seçenekleri denendi ve Windows başlatılamadı. Fabrika görüntüsü veya diğer seçeneklerden başlatmak için F4 basın diyor.
F4'e basılınca yaklaşık 8 dakikalık lütfen bekleyin yazısı geliyor recovery mavi temalı bölüme geçmiş oluyor. Ardından Microsoft NET Framework başlıklı bir uyarı penceresinde"İşleminizde beklenmeyen bir arıza meydana geldi. Bu uyarıyı yoksayıp işleminize devam ettirilmeyi denemek için devam'a sonlandırmak için çıkış'a basın.
Bozuk dosyaların listelerini alt başlık halinde veriyor ve, beklenmeyen sorundan dolayı bu dosyalar bozuk, okunamaz haldedir.
Uyarıyı yoksayıp devam edildiğinde mavi temalı ekran ve fare imleciyle sonsuz bir bekleyiş, çıkış'a basıldığında ise tekrar bir reset atma ve yukarda belirttiğim döngü ve çılgın fan sesleri sizi karşılıyor.
Biostaki orijinal Windows Key'imi daha önceden BIOS'ta'ki Key Nasıl Kullanılır sorusuyla kaydettiğimden Microsoft'un sitesinden Windows 8.1 &Windows 10. ISO dosyalarını indirmem takdirinde USB hazırlayarak bu hatayı gidermem mümkün müdür?
Böyle bir durumda ki sistem için sizin öneriniz ne olurdu sayın Forum Üyeleri?

Affınıza sığınarak bir link paylaşıyorum;
Recovery Bölümü Oluşturma
Recovery bölümü ihtiyacı olan sistemler için bu tarz yöntemlerin uygulanabilirliği var mıdır veyahut siz tasvip ediyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı