SAMSUNG LC24F390FHMXUF 24 İnç Curved Gaming Monitör İnceleme

Merhaba arkadaşlar.

VX239H'ın yarı yolda bırakmasından sonra 1 aylık incelemenin sonucu bunu aldım. VA panel oyunlarda kesinlikle IPS panelden daha iyi. IPS paneller, 500 - 1000TL bandında siyah renkleri iyi verememekte.

Bugün sizlere 1 haftadır kullanmakta olduğum monitörü inceleyeceğim.

Monitör VA panel, 4 Ms, 75 Hz, Freesync destekli olup 1800R Curved ekran barındırmaktadır.

Kutu içeriği olarak zayıf. Sadece VGA ve adaptör çıkmakta.

Monitör genel anlamda iyi. İlk zamanlar renklerden dolayı baş ağrısı yapmıştı ama şuan iyi gidiyor. Hem CS:GO, hem de BF 1 - 3 de denedim. 59'dan 75 Hz'ye geçiş gözle görülüyor.

Nvidia ekran kartım olduğu için Freesync'i tam kullanamıyorum. Açtığım zaman sadece 72 Hz'ye sabitleyip görüntüyü iyileştiriyor.

(Bu incelemede, rahatsız olduğum için çok özellik yazamayacağım, her türlü sorunuza cevap vermeye hazırım.)

Resimler;

IMG_6510.JPG
IMG_6511.JPG
IMG_6513.JPG
IMG_6514.JPG
IMG_6515.JPG

Göz koruyucu mod;
IMG_6517.JPG

Gaming mod;
IMG_6519.JPG

IMG_6520.JPG

Merhaba arkadaşlar.

VX239H'ın yarı yolda bırakmasından sonra 1 aylık incelemenin sonucu bunu aldım. VA panel oyunlarda kesinlikle IPS panelden daha iyi. IPS paneller, 500 - 1000TL bandında siyah renkleri iyi verememekte.

Bugün sizlere 1 haftadır kullanmakta olduğum monitörü inceleyeceğim.

Monitör VA panel, 4 ms, 75 Hz, FreeSync destekli olup 1800R Curved ekran barındırmaktadır.

Kutu içeriği olarak zayıf. Sadece VGA ve adaptör çıkmakta.

Monitör genel anlamda iyi. İlk zamanlar renklerden dolayı baş ağrısı yapmıştı ama şu an iyi gidiyor. Hem CS:GO, hem de BF 1 - 3'de denedim. 59'dan 75 Hz'ye geçiş gözle görülüyor.

NVIDIA ekran kartım olduğu için FreeSync'i tam kullanamıyorum. Açtığım zaman sadece 72 Hz'ye sabitleyip görüntüyü iyileştiriyor.

(bu incelemede, rahatsız olduğum için çok özellik yazamayacağım, her türlü sorunuza cevap vermeye hazırım.)

Resimler;

Eki Görüntüle 220437 Eki Görüntüle 220438 Eki Görüntüle 220439 Eki Görüntüle 220440 Eki Görüntüle 220441

Göz koruyucu mod;
Eki Görüntüle 220442

Gaming mod;
Eki Görüntüle 220443

Eki Görüntüle 220444

Öncelikle merhaba bende bu monitörü almak istiyorum fakat sitesine girdiğimde 60 Hz olduğu yazıyor siz nasıl 72 Hz kullanıyorsunuz ve monitörden memnun musunuz herhangi bir ölü piksel gibi bir sorun yaşadınızmı şimdiden teşekkür ederim.

Monitörü ikinci monitör olarak kullanıyorum. 3.5 senedir bir sıkıntısını ya da rızasını görmedim.

72 Hz kullanmak için, üzerindeki FreeSync ayarını açtıktan sonra, Nvidia Kontrol Paneli'nden elle 72 Hz'ye ayarladım.

Öncelikle merhaba bende bu monitörü almak istiyorum fakat sitesine girdiğimde 60 Hz olduğu yazıyor siz nasıl 72 Hz kullanıyorsunuz ve monitörden memnun musunuz herhangi bir ölü piksel gibi bir sorun yaşadınızmı şimdiden teşekkür ederim.
Bu monitörün yeni modeli var. Panel aynı, ancak ayakları daha sağlam. Arada fiyat farkı yoksa öneririm, ben kullanmıştım.

Yine de dikkat edin. Sorunsuz yazması değil, cihazın gerçekten sorunsuz olması önemli. :)
Yorumlara çalışıyor?, ölü piksel vs. gibi bir sorunu var mı? diye yazıp satıcıdan onay aldıktan sonra eğer bana ürün geldiğinde bu tip sorunları varsa o yorumları delil olarak kullanıp iade edebiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı