Samsung LC24F390FHMXUF Nasıldır?

GroundFalconx

Hectopat
Daha fazla  
Uzun bi araştırma sürecinden sonra Samsung LC24F390FHMXUF modelini almaya karar verdim fakat aklıma takılan bazı sorular var;

1) 4ms oyun oynarken ghosting denen olaya sebep olur mu? ( Aşırı oyun bağımlısı değilim, monitörü dizi izlemek, oyun oynamak için alıyorum)

2) Ekran Curved olduğu için oyun oynarken, dizi izlerken göze garip gelir mi?

3) Cihaz 60Hz olarak geliyor fakat sanırım FreeSync açınca 72Hz oluyor. FreeSync açmadan da monitörü 72Hz kullanabilir miyim?

Monitörü kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Özellikle @Jira senden cevap bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Paneli kaliteli olduğu için oyunlarda Ghosting gibi sorunlar yok.

2) Sanırım ilk defa Curved ekran kullanacaksınız. Bende aynı şekilde ilk defa kullanıyorum. Gerek oyunlarda, gerek filmlerde, gerek de günlük kullanımda cidden çok hoş bir hissiyatı var.

3) Monitör 72 Hz. ''FreeSync açınca 72 Hz oluyor tabiri pek doğru değil.'' Sebebi ise siz Freesync teknolojisini kullanmasanız bile ayarlardan açtığınızda monitörü 72 Hz olarak kullanabiliyorsunuz. Yani bunun için Freesync destekleyen AMD kart ve Freesync açmaya gerek yok.

72 Hz Nasıl Yapılır?

Menü > Sistem > FreeSync > Üstün motor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı