Samsung LC24RG50fqmxuf renk ayarlama

Mr. KEY

Kilopat
Selamlar. Samsung LC24RG50fqmxuf monitör aldım. 15" laptop ekranından sonra bu monitör gözlerimi biraz yoruyor. Özellikle beyaz arka planda nur iniyor yüzüme. Parlaklığı 70'e düşürdüm ama istediğim alışık olduğum deneyimi yakalayamadım. Göz koruma modunu açtığımda ekran sarı oluyor. Parlaklığı Sona almadan canlı ve güzel renkler için hangi ayarları yapmalıyım? Bu monitörü inceleyen bir YouTube kanalı monitörü doğru renkler için kalibre edip kalibrasyon dosyasını paylaşmışlar. Doğru renkler görmek kullanım açısından nasıl deneyim sunar? Kullanan arkadaşlar varsa hangi modda ve hangi ayarlarda kullanıyorlar? Yardımcı olursanız sevinirim.

Aynı monitörü kullanıyorum. Resim ayarına gelip renk kısmından kırmızı rengini arttırır mısın? Gözün aynı derecede yoruluyor ise farklı ayarları öneririm.

Aynı monitörü kullanıyorum. Resim ayarına gelip renk kısmından kırmızı rengini arttırır mısın? Gözün aynı derecede yoruluyor ise farklı ayarları öneririm.

Kırmızı rengi 50'den 60a aldım. Daha fazla arttırdığımda siyahlar griye döndü. Kullandığınız güncel ayarlar nasıl?

Kırmızı rengi 50'den 60a aldım. Daha fazla arttırdığımda siyahlar griye döndü. Kullandığınız güncel ayarlar nasıl?

Oyun kısmında resim modu şu an kişiselde. Yaptığım işlere göre değiştiriyorum. Gözüm yorulunca göz koruyucu modunu açıyorum ve gayet rahatlıyor gözlerim. Black equalizer 20'de sabit. Diğer ayarlara ellemedim.
Ayrıca resim kısmından kontrastı da düşürebilirsiniz. Sisteminiz destekliyor ise MSI'ın Dragon Center gibi programlarını kullanarak ta ayar yapabilirsiniz. Göz koruma moduna alınca bana da çok sarı geliyor. 5-10 dakika kullanım sonrasında alışıyorsunuz ve gözleriniz rahatlıyor. Bence biraz göz koruma modunda takılın. Alışırsınız. Bazen fark etmiyorum bile göz koruyucu modunda olduğumu :D.

Oyun kısmında resim modu şu ankişiselde. Yaptığım işlere göre değiştiriyorum. Gözüm yorulunca göz koruyucu modunu açıyorum ve gayet rahatlıyor gözlerim. Black equalizer 20'de sabit. Diğer ayarlara ellemedim.
Ayrıca resim kısmından kontrastı da düşürebilirsiniz. Sisteminiz destekliyor ise MSI'ın Dragon Center gibi programlarını kullanarak ta ayar yapabilirsiniz. Göz koruma moduna alınca bana da çok sarı geliyor. 5-10 dakika kullanım sonrasında alışıyorsunuz ve gözleriniz rahatlıyor. Bence biraz göz koruma modunda takılın. Alışırsınız. Bazen fark etmiyorum bile göz koruyucu modunda olduğumu :D.

Peki bu ayarlar için kontrast ve netlik değeriniz kaçta?

Teşekkürler. Göz koruma modundan başka çare kalmadı anlaşılan.

Renk kısmından yeşili kısmayı da deneyebilirsiniz. Biraz kurcalayın, gözleriniz için ideal görüntüyü yakalayacağınıza inanıyorum. Dediğim gibi göz koruyucu modu açtığınızda biraz zaman geçmesi halinde alışıyorsunuz. Ben teşekkür eder, iyi geceler dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı