Samsung LC27HG70 yarım saatte bir ekran görüntü yırtılması oluşuyor

attaberuku

Femtopat
Merhabalar,

2 Gün önce Samsung LC27HG70 model monitör satın aldım. Kutunun içerisinden DP kablo çıkmadığı için HDMI ile 1 gün boyunca kullandım ve herhangi bir problem yaşamadım.
Dün orta kalite bir DP kablo satın aldım ve bağladım. DP kabloya geçtikten sonra 30 dakikada bir ekranda 0, 2 saniye boyunca gri bir bant çıkıyor ve bir 30 dakika daha bir sıkıntı olmadan kullanmaya devam ediyorum. Söz konusu gri bant ortaya çıktığında monitöre bağlı olan ses aygıtından gri bandın kaybolmasıyla eş zamanlı olarak çat diye bir ses geliyor.

Ek olarak; çift monitör kullanıyorum, birinin çıkışını DP'den diğerini HDMI'dan alıyorum. HDMI'a bağlı olan monitörde bir sıkıntı yaşamıyorum.

Problem nerede olabilir, yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
VSync dediğimiz dikey eşitlemeyi oyunlarda ve Nvidia Denetim Masası'nda kontrol edin. Kapalıysa açarak tekrar deneyin. Problem başka şeylerden de olabilir ama ilk ve en kolay çözüm bu.

AMD ekran kartı kullanıcısıyım, o sebeple önerinizi yapamıyorum ancak zaten problemi yalnızca oyun içerisinde değil her uygulamada yaşıyorum. Yine de öneriniz için teşekkür ederim.

AMD ekran kartı kullanıcısıyım, o sebeple önerinizi yapamıyorum ancak zaten problemi yalnızca oyun içerisinde değil her uygulamada yaşıyorum. Yine de öneriniz için teşekkür ederim.
Siz de FreeSync kullanabilirsiniz, aynı teknoloji hocam. Genel bir uyumsuzluk sorunu da olabilir. Ek olarak diğer monitörde denediniz mi? Kablo ya da DP girişi arızalı olabilir.
Bir de lütfen konu ne ile ilgili olursa olsun sistem özelliklerinizi yazın, herkes daha kolay bilgilendirme yapar.

Geri
Yukarı