Samsung LC27HG70QQMXUF monitörde koyu renkler kutular içerisinde

selcukan43

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu bir sorun mu sizce? Aşağıya görsel ekliyorum, siyahtan griye renkler düz değil de kutular içinde görünüyor, ilk defa başıma geliyor. Ekran kartı sürücüm güncel, monitör yazılımı da güncel, bilhassa Photoshop'ta çalışırken de belli oluyor. Var mıdır bir çözümü? Bu arada diğer renkler de de hafif belli oluyor ama en net belirgin siyahtan griye. Tonlamalarda bariz belli oluyor.

Monitörüm bu.

Bu da renk görseli:
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
ben pek anlamıyorum bu işlerden ama senin dediğin dümdüz siyah değil de renklerin kutular içinde görünmesi sorunu benim ekranda da belli oluyor. belki monitör kaynaklı değildir, resim kalitesi düşüktür.

Fotoğrafın ortasından itibaren başlayan çizgilerden bahsediyorsan aynı şeyi ben de görüyorum monitörle ilgili bir konu olmadığı sonucu ortaya çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı ekranı kullanıyorum. VA panelde çok normal bir durum. Sonuçta bunlar oyun için üretilmiş ekranlar.
Sanmıyorum, fotoğraftaki geçiş yeterince yumuşak değil kanımca. Ya da ekranların gösterebileceği renk geçişinden daha fazla yumuşak olduğu için ekran en fazla bu kadar gösteriliyor.
TN panelden bakıyorum ve belli oluyor ama az buçuk. Dikkatli bakmadan göremiyorum.

Geri
Yukarı