Samsung LC27HG70QQMXUF monitörde koyu renkler kutular içerisinde

selcukan43

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu bir sorun mu sizce? Aşağıya görsel ekliyorum, siyahtan griye renkler düz değil de kutular içinde görünüyor, ilk defa başıma geliyor. Ekran kartı sürücüm güncel, monitör yazılımı da güncel, bilhassa Photoshop'ta çalışırken de belli oluyor. Var mıdır bir çözümü? Bu arada diğer renkler de de hafif belli oluyor ama en net belirgin siyahtan griye. Tonlamalarda bariz belli oluyor.

Monitörüm bu.

Bu da renk görseli:
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen Color banding oluyor, ama çok şiddetli olacağını pek sanmıyorum, 8 bit + FRC renk derinliği var.

Ama yakın tonlarda olabilir tabii, muhtemelen öyle de.

Daha sert geçişler deneyin (Mesela siyahtan çok daha açık bir griye geçiş, aynı mesafede. Eğer color banding ise azalması lazım)

Örnek color banding görseli;
7j.jpg

Bu kadar şiddetli değil tabii ama nasıl bir şey olduğu belli oluyor.

Muhtemelen Color banding oluyor, ama çok şiddetli olacağını pek sanmıyorum, 8 bit + FRC renk derinliği var.

Daha sert geçişler deneyin (Mesela siyahtan çok daha açık bir griye geçiş, aynı mesafede. Eğer color banding ise azalması lazım)

Eki Görüntüle 716152

Aynen hocam bu şekilde görünüyor, photoshop da çalışırken diğer renklerde de böyle belli oluyor monitör kaynaklı mı ekran kartı kaynaklı mı bilmiyorum çözemedim bu bir sorun mu onu da bilmiyorum.
Renk geçişinin "smooth" olmamasından mı bahsediyorsun?
Aynen hocam yani yumuşak değil de ton farkı olarak geçiş yapıyor, daha net olması için bir ayarı falan mı var acaba ?

Eki Görüntüle 716152

Bu arada photoshop da bir gradient layer ile dediğin renkleri ayarladım, siyahtan beyaza değil de siyahtan gri'ye yaptım daha net gözükür bir biçimde belli oluyor. Görsel de şu şekilde;

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    90,7 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı