Samsung LC32G75TQSMXuf vs GigABYTE-27" FI27Q-P

Computer Sosyal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bu iki monitörden hangisi alınmalıdır? Panel görüntü kalitesi hangisinde daha yüksektir? Hangisini alırsam pişman olmam ve uzun ömürlü olur?
SAMSUNG LC32G75TQSMXUF ODYSSEY G7/32 QLED/CURVED/240HZ/1MS/2K/HDR600 RGB/1000R/VA Gaming Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bu iki monitörden hangisi alınmalıdır? Panel görüntü kalitesi hangisinde daha yüksektir? Hangisini alırsam pişman olmam ve uzun ömürlü olur?
SAMSUNG LC32G75TQSMXUF ODYSSEY G7/32 QLED/CURVED/240HZ/1MS/2K/HDR600 RGB/1000R/VA Gaming Monitör

Monitör sistemin en az değiştirilen parçası olur genellikle. O yüzden geleceğen dönük monitör almanız önemli. Samsung Odyssey modeli şu an piyasadaki en yetenekli monitör. HDR600 sertifikasına sahip tek monitör. HDR deneyimini iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Bundan daha iyi HDR modeli olan HDR1000 sertifikasını isterseniz butcenizi 6000TL'den 20.000TL'ye civarına arttırmanız gerekir. Ayrıca dünyadaki tek 1000R kavis monitör. Bu da 32inç modelinin diğer 32inç modeller kadar büyük gelmeyeceği ve daha iyi kapsayarak oyun deneyiminde derinlik algısını arttıracağı düşüncesindeyim. Hertz muhabbetine gelirsek 240 Hertz'i CS:GO ve LoL dışındaki oyunlarda 2080 Ti ile bile 2K'da yaşayamazsınız. O yüzden NVIDIA 3000 serisinde hatta 4000 serisinde bile rahat rahat teknolojinin gerisinde kalmayarak kullanabileceginizi düşünüyorum. Kim bilir belki NVIDIA 4000 serisinde 3A oyunlarö 2K'da 240 FPS oynayabiliriz. Ben de bu monitörü almaya çalışıyorum ve deneyinlerimi izlediğim incelemelerden gelen deneyimlerdir. Görüntüleme cihazlarında samsung oldukça güçlü bir marka. Diğer model hakkında bu kadar bilgi sahibi degilim. Sadece göz gezdirebildim. Baktığım kadarıyla beni daha fazla cezbedemedi.

Monitör sistemin en az değiştirilen parçası olur genellikle. O yüzden geleceğen dönük monitör almanız önemli. Samsung Odyssey modeli şu an piyasadaki en yetenekli monitör. HDR600 sertifikasına sahip tek monitör. HDR deneyimini iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Bundan daha iyi HDR modeli olan HDR1000 sertifikasını isterseniz butcenizi 6000TL'den 20.000TL'ye civarına arttırmanız gerekir. Ayrıca dünyadaki tek 1000R kavis monitör. Bu da 32inç modelinin diğer 32inç modeller kadar büyük gelmeyeceği ve daha iyi kapsayarak oyun deneyiminde derinlik algısını arttıracağı düşüncesindeyim. Hertz muhabbetine gelirsek 240 Hertz'i CS:GO ve LoL dışındaki oyunlarda 2080 Ti ile bile 2K'da yaşayamazsınız. O yüzden NVIDIA 3000 serisinde hatta 4000 serisinde bile rahat rahat teknolojinin gerisinde kalmayarak kullanabileceginizi düşünüyorum. Kim bilir belki NVIDIA 4000 serisinde 3A oyunlarö 2K'da 240 FPS oynayabiliriz. Ben de bu monitörü almaya çalışıyorum ve deneyinlerimi izlediğim incelemelerden gelen deneyimlerdir. Görüntüleme cihazlarında Samsung oldukça güçlü bir marka. Diğer model hakkında bu kadar bilgi sahibi degilim. Sadece göz gezdirebildim. Baktığım kadarıyla beni daha fazla cezbedemedi.

Şöyle ki Gigabyte modeli 10Bit panel + IPS + 165Hz aklıma takılan sadece panel yapıları yani IPS Daha iyidir Samsung IPS olsa gözüm kapalı alıcam şu an da Samsung modelini düşünüyorum ancak IPS panel beni Gigabyte modeline çok çekiyor zaten Samsung'dan önce Gigabyte modelini alacağım diyordum ancak özellikler bakımından da Samsung aklımda sanırım Samsung'u alır bir denerim olmadı iade eder Gigabyte modelini alırım

Şöyle ki Gigabyte modeli 10Bit panel + IPS + 165Hz aklıma takılan sadece panel yapıları yani IPS daha iyidir Samsung IPS olsa gözüm kapalı alacağım şu an da Samsung modelini düşünüyorum ancak IPS panel beni Gigabyte modeline çok çekiyor zaten Samsung'dan önce Gigabyte modelini alacağım diyordum ancak özellikler bakımından da Samsung aklımda sanırım Samsung'u alır bir denerim olmadı iade eder Gigabyte modelini alırım.

Tabi kişisel tercih. Ben kavis istiyorum alacağım monitörde. HDR600'de istediğim özellikler arasında. Hangisini tercih ederseniz edin iyi bir monitör almış olacaksınız. Deneyimlerinizi paylaşırsanız da sevinirim.

Tabi kişisel tercih. Ben kavis istiyorum alacağım monitörde. HDR600'de istediğim özellikler arasında. Hangisini tercih ederseniz edin iyi bir monitör almış olacaksınız. Deneyimlerinizi paylaşırsanız da sevinirim.
Ben bundan önce Gigabyte Aorus AD27QD Modelini kullanmıştım ve memnundum o yüzden tercihim Gigabyte ve bunda 10bit panel olduğu için + IPS Panel kullandığı için eski monitörümi satıp bunu alıyim dedim şimdi de bu samsung modelini çok övdüler özellikleride iyi zaten aklıma takılan VA panel sadece anlamayan biri de değilim anlarım bu tür konularda büyük bir ihtimalle Samsung'u alırım ilk beğenmezsem de iade eder Gigabyte modelini alır geçerim ama deneyimlerimi de paylaşırım tabi

Yeni konular

Geri
Yukarı