Samsung LED Aydınlatma ile Çevrenizi ve Cebinizi Koruyun

'Konu Dışı' bölümünde Recep Baltaş tarafından 6 Ocak 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.928
  Beğenileri:
  42.562
  Yer:
  İstanbul
  Tüketici elektorniğini lider isimlerinden Samsung’un buzdolaplarında kullandığı LED aydınlatma teknolojisi, yüksek elektrik tasarrufu ve çevreye duyarlı yarı-kalıcı aydınlatma sistemi ile Samsung buzdolaplarını seçmenizde en önemli etken olarak ön plana çıkıyor.

  Verimli Aydınlatma ve Daha Düşük Isı Üretimi
  Enerji tüketimini önemli ölçüde azaltan akıllı LED aydınlatma, geleneksel ampullere göre yüzde 75'e varan oranda daha az enerji kullanıyor ve elektrik faturalarınızda tasarruf sağlıyor. Geleneksel ampullere göre 10 kat daha az ısı yayan Samsung’un LED aydınlatması, buzdolabınızın sıcaklığını da etkilemiyor. Akıllı LED ışığı sayesinde buzdolabınız en uygun sıcaklıkta bulunuyor ve böylece besinler kendi doğal lezzetini uzun süre koruyor.

  Çevreye Duyarlı Yarı-Kalıcı Ampüller
  Samsung buzdolaplarında kullanılan LED aydınlatma teknolojisi, ampul değişiminde tasarruf sağlıyor. 50,000 saatten fazla kullanılabilen LED ampüllerin bir tanesi, 30 akkor telli ampulden veya 6 kompakt floresan ampulünden daha uzun bir kullanım sunuyor. LED ampuller şoklara, titreşimlere ve yüksek ısı değişimlerine daha dayanıklı olduğundan uzun süre kullanım sunuyor. LED ampullerin uzun kullanım ömrü değiştirme için gerekli zaman, çaba ve masrafı da azaltıyor. Floresan ampullerin içerdiği cıvanın tehlikeli atık olarak işlem görmesi gerekirken LED aydınlatmada cıva veya başka zararlı maddeler bulunmuyor. Aynı zamanda LED ampuller çok daha düşük ısılarda çalışabiliyor. Halojen ve akkor lambalar ise çok sıcak olduklarından sıklıkla yangına neden olabiliyorlar.

  Beyaz Renk ile Temiz ve Şık Aydınlatma
  Samsung buzdolaplarının şık aydınlatma tesisatı, hem soğutucu hem de dondurucu bölmelerine olağanüstü parlak bir ışık veriyor. Bu ışık, buzdolabınızın her köşesini aydınlatarak ürünleri kolayca bulabilmenizi sağlıyor.
   
  1 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş