Samsung LF24T350 vs Dell S2421H vs LG 24MP450-B

Bütçe
3500

Torik61

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, sistemim için bir 2. monitör alacağım. Şu anda kullandığım monitörün hemen üstüne, duvara monte edeceğim. Bir sitede indirim kuponum olduğu için bu siteden ürünü alacağım. Aşağıda monitörlerin alacağım sitedeki fiyatların belirttim. Sizce bunlardan hangisini almalıyım, aralarındaki farklar neler? Teşekkürler.

Samsung LF24T350
2780TL
-23.8" IPS / 8 Bit (6bit+FRC) / 75 Hz
-%72 NTSC - 250cd/m2
-HDMI VGA

Dell S2421H
2990TL
-23.8" IPS / 8 Bit / 75 Hz
-%72 NTSC / 250cd/m2
-2*HDMI

LG 24MP450-B
3220TL
-23.8" IPS / 8 Bit (6bit+FRC) / 75 Hz
-%72 NTSC / 250cd/m2
-HDMI DisplayPort VGA

Samsung LF24T350'yi alabilirsiniz diğerleriyle özellikleri neredeyse aynı.(Dell olanın diğerlerine göre 1ms tepkime süre farkı var, ekran çerçevesi LG olanda ekstra ince, son olarak ayak farkları var eğimi vs ama duvara asacağınız için fark etmiyor) Fiyat olarak da diğerlerine göre uygun, görüntü kalitesi de güzel.

Son düzenleme:
Samsung LF24T350'yi alabilirsiniz diğerleriyle özellikleri neredeyse(Dell olanın diğerlerine göre 1ms tepkime süre farkı var, ekran çerçevesi LG olanda ekstra ince, son olarak ayak farkları var eğimi vs ama duvara asacağınız için fark etmiyor) aynı. Fiyat olarak da diğerlerine göre uygun, görüntü kalitesi de güzel.
İmzanızda T350 yazıyor, memnun musunuz? Işık sızması ne alemde, ölü piksel falan oldu mu? Görüntü kalitesini beğeniyor musunuz? Şu anda ben de Samsung'un VA panelli LC27HG70'ini kullanıyorum, görüntü kalitesinden aşırı memnunum. Paylaştığım monitörlerden hangisi en iyi görüntü kalitesine sahiptir?

Uzun bir süre elimde duracağından ve sistemim de bir nevi üst segment bir sistem olduğundan alabileceğim en iyi monitörü almak istiyorum. Monitörün kasasının görüntüsüne de önem veriyorum, mesela çerçeve direkt göz hizasında olacağı için biraz daha ince olursa daha iyi olur. LG ve Dell biraz daha çekici geldi o konuda. Bir de Dell'in ürün fotoğrafları diğerlerine göre nedense daha iyi görünüyor. Samsung'un panellerine olan güvenim de beni Samsung'a itiyor.

Şu anda bütçe konusu son planda, hatta 4000TL bandına bile çıkabilirim. Sadece o banda çıksam da alacağım monitörler çok benzer özelliklerde olacağı için gerekli bulmadım.

Dell orta ayar bir seçenek olarak çekici duruyor, alt çerçeve kalınlığı ve dış görüntüsü de Samsung'a göre daha iyi gibi. Tabii ki panellerin görüntü kalitesi arasında bir fark varsa asıl seçimimi bu belirleyecek.

İmzanızda T350 yazıyor, memnun musunuz? Işık sızması ne alemde, ölü piksel falan oldu mu? Görüntü kalitesini beğeniyor musunuz? Şu anda ben de Samsung'un VA panelli LC27HG70'ini kullanıyorum, görüntü kalitesinden aşırı memnunum. Paylaştığım monitörlerden hangisi en iyi görüntü kalitesine sahiptir?

Uzun bir süre elimde duracağından ve sistemim de bir nevi üst segment bir sistem olduğundan alabileceğim en iyi monitörü almak istiyorum. Monitörün kasasının görüntüsüne de önem veriyorum, mesela çerçeve direkt göz hizasında olacağı için biraz daha ince olursa daha iyi olur. LG ve Dell biraz daha çekici geldi o konuda. Bir de Dell'in ürün fotoğrafları diğerlerine göre nedense daha iyi görünüyor. Samsung'un panellerine olan güvenim de beni Samsung'a itiyor.

Şu anda bütçe konusu son planda, hatta 4000TL bandına bile çıkabilirim. Sadece o banda çıksam da alacağım monitörler çok benzer özelliklerde olacağı için gerekli bulmadım.

Dell orta ayar bir seçenek olarak çekici duruyor, alt çerçeve kalınlığı ve dış görüntüsü de Samsung'a göre daha iyi gibi. Tabii ki panellerin görüntü kalitesi arasında bir fark varsa asıl seçimimi bu belirleyecek.

Evet memnunum. Ölü piksel ve ışık sızması yok. Görüntü kalitesini beğeniyorum. LG ve Samsung güzel paneller üretiyor, görüntü kaliteleri yakındır. Dell hakkında fikrim yok. İmkanınız var ise vatan, MediaMarkt gibi yerlere gidip test edip alabilirsiniz.

Geri
Yukarı