Samsung M.2 SSD'den gelen hışırtı sesleri

ardakaracca

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba laptopumu günlük kullanımda kullanırken jakı takıp müzik dinlemeye başlayınca sadece sol taraftan hışırtı benzeri sesler geliyor aynı zamanda laptopumdan geliyor.

Benzeri sesler atacağım linkde 0.40 sonrası başlıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. (gerçekten beni deli ediyor)

Laptobum: Lenovo Legion 5 (2020)

@avis1

Coil whine tam değil ama o gibi.

Arkadaşlar merhaba öncellikle bu tarz seslerde hışırtı sesleri alıyorsanız sorun SSD değil Wi-Fi chipseti nedenin bilmiyorum. Çözümü araştırırken BIOS'tan Wi-Fi LAN seçeğini kapattığım zaman tamamen sesler kesildi fakat BIOS'tan o seçeneği kapattığım zaman normal olarak Wi-Fi bağlanılmıyor. Sorunu tespit ettikden sonra device Manager'dan Wi-Fi chipsetimin transmit Power seçeneğini medium high seçenğini aldığım zamanda kesildi. Son olarak da birkaç günce önce BIOS güncellemesi ile bu sorun halloldu.

Elektroniklerden bu tip sesler gelmesi normal. İşlemciden, RAM'den vb. geliyor da olabilir. Hatta LED ampülden, modemden, şarj adaptöründen bile geldiğine şahit oldum.

Bazı insanlar o frekansları duyamıyor veya daha az duyuyor. Ortam sesi yüzünden duymama en muhtemeli. Hiç de azımsanmayacak kadar elektronik cihazda var.

Sizdekinin frekansı şansa kulaklıkla denk gelmiş olsa gerek, benim kulaklık kullanımımı etkilemiyor.
Ve cihaz şarjdayken sessiz ortamda zorlanmadan duyulacak kadar oluyor. Şarjda değilken cihazın içini açıp kulağımı dayayıp anca duyabiliyorum.

Arkadaşlar merhaba öncellikle bu tarz seslerde hışırtı sesleri alıyorsanız sorun SSD değil Wi-Fi chipseti.
Kullanmadığım için Wi-Fi kartımı sökmeme rağmen gelmesine ne diyeceksiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı