Samsung M3 BitLocker açılmıyor

Proportionsz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Geçtiğimiz ay şu ürünü Samsung M3 HDD aldım. Fakat BitLocker kullanamıyorum. hiçbir sorun gözükmemekte fakat BitLocker ekranında ismi bile yer almıyor.
Neden gözükmediği hakkında en ufak bilgi bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

1614715625791.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce bir işlem yaptınız mı? Disk yöneticisinden görünüp görünmediğini kontrol edin. Belki bir şekilde disk bölümleri silinmiştir. Öyle ise görünmemesi çok doğal.

1614717194575.png

Daha önce bir işlem yaptınız mı? Disk yöneticisinden görünüp görünmediğini kontrol edin. Belki bir şekilde disk bölümleri silinmiştir. Öyle ise görünmemesi çok doğal.
Hiç bir sorun gözükmüyor. Aygıt yöneticisinde ve disk yönetiminde sorunsuz. Backup isimli Sürücü.

Hocam güncellemeleri tam yüklü bir Windows sürümünde kullanmayı deneyin. Bazı Bitlocker seçeneklerinde örn: ..... sürümünden aşağı sürümlerde bu disk kullanılamaz gibisinden uyarıyor belki gözünüze çarpmıştır. Bu şu demek, güncel bir bitlocker ile şifrelediyseniz daha eski bir sürümde onu kullanamazsınız, minimum sürüm o an kurulum yaptığınız sürüm ile aynı olmalı. Bu daha işe yaramazsa kusura bakmayın başka seçenek gelmiyor aklıma. Komple silip yeniden disk bölümleri oluşturabilirsiniz.

Hocam güncellemeleri tam yüklü bir Windows sürümünde kullanmayı deneyin. Bazı Bitlocker seçeneklerinde örn: ..... sürümünden aşağı sürümlerde bu disk kullanılamaz gibisinden uyarıyor belki gözünüze çarpmıştır. Bu şu demek, güncel bir bitlocker ile şifrelediyseniz daha eski bir sürümde onu kullanamazsınız, minimum sürüm o an kurulum yaptığınız sürüm ile aynı olmalı. Bu daha işe yaramazsa kusura bakmayın başka seçenek gelmiyor aklıma. Komple silip yeniden disk bölümleri oluşturabilirsiniz.
Henüz hiç şifre koymuş değilim, taşınabilir sürücüler için bitlocker to go kullanmak istiyorum o listede çıkmıyor. Acaba içindeki HDD desteklemiyor olabilir mi?

Ne bileyim yonga seti, elektronik devreler eksikliğinden olabilir mi?
Çözüldü.

HDD varsayılan NTFS dosya sistemini biçimlendirip exFAT yaptıktan sonra listede gözüktü ve BitLocker aktif duruma geldi.

Teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı