Samsung NAVİBOT, EVDE SİZ YOKKEN BİLE “DİP-KÖŞE” TEMİZLİK YAPIYOR

'Konu Dışı' bölümünde Recep Baltaş tarafından 29 Mart 2011 tarihinde başlatılan konu.

Etiketler:
 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.917
  Beğenileri:
  42.527
  Yer:
  İstanbul
  NaviBotTM, akıllı navigasyon sistemiyle kendi kendine temizlik yapıyor, şarjı bitince şarj oluyor, yoluna çıkacak bütün engelleri önceden saptayarak güvenli ve hızlı temizliyor...

  İstanbul 28 Mart 2011 – Tüketici elektronikleri alanında pazar lideri olan ve yenilikleriyle ödüller kazanan Samsung Electronics Co.,Ltd., İstanbul’da gerçekleşen Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Forumu’da yeni robot elektrikli süpürgesi NaviBot Silenco’yu satışa sunacağını duyurdu. Elektrikli ev aletlerinde yeni bir çağın öncüsü olan bu küçük ama güçlü ve akıllı elektrikli süpürge, birçok farklı yüzey üzerinde kendi kendine planlı hareket ederek dip köşe temizlik yapıyor.

  Akıllı Temizlik

  NaviBot Silencio’nun akıllı bilişsel haritalama teknolojisi, akıllı yön bulma programının arkasındaki “beyin” görevini gören iki CPU kontrol çipi vasıtasıyla, cihazın nesnelerle mekansal olarak bağlantı şekilde nereyi temizlediğini ve kendi şarj yuvasının yerini hatırlamasını sağlıyor. Cihazdaki küçük entegre kamera vasıtasıyla çalışan “Görsel Haritalama Sistemi”, bir odanın saniyede 30 fotoğrafını çekerek cihazın en hızlı ve güvenli hareket güzergahını belirlemesine ve yol üstünde önüne çıkabilecek engellere takılmaması için destek sağlayan görsel bir harita yaratıyor. Samsung Navibot ile bu teknolojiye öncülük ediyor.

  Ayrıca, testlerde rastlantısal yön bulma teknolojisi kullanan diğer birçok robot elektrikli süpürgeden farklı olarak, NaviBot Silencio’nun bilişsel haritalama teknolojisi belli bir süre içerisinde yaşam alanının yüzde 90’ını hafızaya alabilirken, eski rastlantısal teknolojinin kapsama oranı aynı sürede yüzde 67 oluyordu* Kısacası NaviBot, görüyor, düşünüyor, hatırlıyor ve her zaman optimum performans sağlıyor.

  Sessiz, hızlı ve akıllı

  Eski kuşak NaviBot’a göre daha hızlı ve daha sessiz olan yeni NaviBot Silencio, ev içinde çalışırken tüketicileri rahatsız etmemeye daha fazla özen gösteriyor. Bu daha sessiz (60 dB) temizlik, robot en az müdahale ve gürültüyle işini yaparken kullanıcıların normal aktivitelerine devam edebilmeleri anlamına geliyor. Tüm zorlu zemin yüzeylerini güvenli şekilde temizleyen yeni yer bezi aksesuarıyla birlikte yedi farklı temizleme modu ve mükemmel HEPA filtreleme özelliğine sahip olan cihaz, kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap veren çok sayıda seçenek sunuyor. Kullanıcı süpürme işlemi bittiğinde makineyi basitçe boşaltabiliyor. Çok sayıda kişinin giriş çıkış yaptığı alanlar ile evcil hayvan besleyenler ve çocuklu aileler için ideal bir seçenek olan robot süpürge, sadece iki saatlik şarj süresinin ardından bir sonraki kullanım için hazır hale geliyor.

  Turbo fonksiyonlu temizleme

  NaviBot Silencio’nun Turbo temizlik ayarları, en üst seviyede emiş gücü üreterek daha fazla miktarda toz ve artıkların toplanmasında mükemmel sonuç veriyor. Evcil hayvan besleyenler, fırça koruyucu tarağıyla halı, kilim ve parke zeminlerdeki rahatsız edici tüyleri toplamak için ideal olan evcil hayvan tüyü sisteminin de keyfini çıkarabiliyorlar.

  Güvenli ve sağlıklı temizlik

  Daha sağlıklı temizlik sağlamak ve merdivenlerden düşme, ciddi çarpışmalar ve kablolara dolanmak gibi olası tehlikeli sorunları önlemek için, NaviBot Silencio’da 39 sensör ve Virtual Guard Navigation yardımı bulunuyor. Virtual Guard aynı zamanda cihazın üstü açık ateş unsurları ile ıslak zeminlerden uzak durmasını için bariyer oluşturan bir duvar görevi görüyor. Virtual Guard robota şarj yuvasına geri dönüş için gerekli hattı – üç odalık mesafeye kadar – sağladığı için, tüketicilerin NaviBot görüş alanlarının dışına çıktığında endişelenmelerine de gerek kalmıyor.

  Virtual Guard Navigation

  Virtual Guard navigasyon sistemi, kapı girişlerine yerleştirilen ışıklı işaretler vasıtasıyla robotun odalar arasında daha verimli hareket etmesini ve cihazın bütün alanı temizlemesini sağlıyor. Sweeping Blade ve Power Brush ile birlikte cihazın her iki tarafında bulunan fırçalar, daha hızlı ve daha etkin bir temizlik performansı sağlıyor.

  Samsung Dijital Cihazlar Birimi Başkan Yardımcısı Chang Wan Hong, “Tüketicilere evlerdeki günlük angarya iş yükünü azaltacağı kesin olan bu gelişmiş ürünü sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi ve sözlerine şe şekilde devam etti: “NaviBot Silencio, yerel temizleme pazarına uygulanan Samsung teknolojisinin yaratıcı zekasını gösteriyor. Bu yıl müşterilerimizin ihtiyaçlarına paralel olarak piyasaya birçok ev aletleri ürünü çıkarmak için sabırsızlanıyoruz. Vakumlama sistemi ile temizliği kolaylaştıran NaviBot Silenco, ev temizliğinde angaryalardan kurtulmak isteyen herkes için kesinlikle bir gereklilik haline gelecektir.”
   

Sayfayı Paylaş