Samsung Note 3 durduk yere kapanıyor

Moolong

Kilopat
Arkadaşlar Ankara kaç gündür yağmurlu telefon cebimdeydi ve cebimde yağmurdan dolayı ıslanmıştı, telefon da sırıl sıklam olmuştu bende yağmır yağarken ıslanmaya başlamışken bataryayı çıkartmıştım zaten o yüzden bozulucak şüpem yok tu telefonu eve gellince kuruladım ve bataryayı takıp açmayı denedim telefon açıldı ama ne ses geliyor ne de dokunmatik adamakıllı işliyordu telefonu söktüm, peçete ile iyice kurulayıp geri taktım telefonun görseldeki bölgesine en hafif bastırmada telefon kapanıyor anında. Bu neden oluyor ve nasıl düzeltebilirim?

Ekran Alıntısı.PNG

Su oksitlenme yapabilir, özellikle cihazın nemini tamamen emdirmeden çalıştırmak hasara yol açar. Pirinç ya da alternatif bir nem alıcıda bekletmediğiniz için aralarda ufak miktarda nem kalmıştır bu da soruna sebep olmuştur.

Su oksitlenme yapabilir, özellikle cihazın nemini tamamen emdirmeden çalıştırmak hasara yol açar. Pirinç ya da alternatif bir nem alıcıda bekletmediğiniz için aralarda ufak miktarda nem kalmıştır bu da soruna sebep olmuştur.

Peki bunu söksem ve oksitlemeleri kolanya gibi uçucu bir gaz ile temizlesem nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bunu söksem oksitlemeleri kolanya gibi uçucu bir gaz ile temizlesem.

Telefonu açmanız kalıcı bir hasara sebep olabilir. Kolonya değil de izopropil alkol daha sağlıklı olur. Deneyip bakın, herhangi bir sokette oksitlenme olabilir. Yine düzelmez ise demek ki fiziksel bir hasar vardır, tamircilere baktırmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı