Samsung Note 3 uyanana kadar şarjı %1'e kadar düşüyor

leyleq

Hectopat
Şarj komple bitse belki normal diyeceğim fakat %1 de takılı kalıyor. Şarj %50 civarındayken uyuyorum sabah kalkınca %1 oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pil kullanımını kontrol edebilirsiniz. Ben pil sağlığından şüpheleniyorum. Uzun süre değiştirilmediyse pilini değiştirmekte fayda var.

Bataryası ya da şarj entegresi bozulmuş. Pil kalibrasyonu yapmayı deneyin. Çok yüksek olasılıkla işe yaramaz ama denemekten zarar gelmez. Tamiri bana kalırsa değmez eski bir cihaz sonuçta. Son olarak sabit bir şekilde şarjı istediğiniz seviyede gösterebilirsiniz eğer root atarsanız. Bu şekilde pil seviyesi düşük olması nedeniyle verilen hatalardan kurtulursunuz.

Orijinal batarya alıp aynı işlemi deneyin, sanırım batarya eski olduğundan çünkü iPhone 6'da da aynı sorun var telefon 4 yıllık. (Batarya değişimi olmadı.)

Orijinal batarya alıp aynı işlemi deneyin, sanırım batarya eski olduğundan çünkü iPhone 6'da da aynı sorun var telefon 4 yıllık. (Batarya değişimi olmadı.)

Orijinal satın alınmasına gerek yok. Samsung zaten daha bu ürünlerin bataryalarını piyasa sürmüyor ve üretmiyor. Eski üretim pilleri satıyor çoğu satıcı.
Buradan satın alınabilir. Deji bayağı kaliteli.

2 Sene önce almıştım bataryayı.
Hocam yanlış anlamayın ama yakın zamanda Note 21 çıkacak. 9 model eski bir telefon için normal değil mi böyle sorunlar?
Normal fakat "çözümü var mıdır?" diye sormak istedim. Yeni nesil telefona o kadar para vermeyi göze alacak biri değilim. Ekstra olarak çok telefon kullanan birisi de değilim yetiyor yani bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı