Samsung NP-R580 Laptopta Isı Dereceleri Normal midir?

Bişey

Hectopat
Herkese iyi forumlar.

Arkadaşlar şu sıralar sorularımla sizleri baydım, suyunu çıkardım ama harbiden değişik bir durumdayım. Samsung NP-R580 laptopta League Of Legends oynarken işlemci ısısının kaç olması normaldir ? Web sayfalarını dolanırken 50-60 derece arası hatta 60 a pek çıkmıyor. Hatta 45-50 arası da gidiyor.

Oyun oynarken 68-75 aralığındaydı daha çok maksimum 83 dereceyi gördü. Bilgisayarın bu sıcaklıklarda kapanması normal mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
laptop'un özellikleri nedir ?
Suan mobildeyim yazamiyorum ozelliklerini.

- - - Güncellendi - - -

Tuh be chipsette filan degil o zaman sorun.

Seviyorum seni koala abi. Ama cok enteresan bir sekilde PC hic de sicak degil.

Yukarıdaki ölçümlerde bilgisayarın kapanmadığı ana denk gelmişim. Az önce tekrar denedim ölçüm yapmayı bilgisayar açılmasıyla hiç işlem yapmadığım halde 80-90 belki 70 derecelerde dolandı durdu. Web sayfalarına girdim 1-2 dakika 80-90 derece arası gidip geldi. Sonrasında zaten yine kara ekran karşıladı beni daha 5 ay önce termal macununu yeniledim temizlettirdim ( çok uzun bir süre değil bence bu kadar fırın gibi olması için. ) Hatta 2 ay 1 ay önce de kendi imkanlarımla ufak bir temizlik yaptım.

Fırın diyorum ama dışarıdan hissedilir sıcaklık cidden çok az. Bu laptop el yakacak kadar sıcak olduğu dönemler vardı böyle kapanmıyordu. Yeni konu açıp forumu kirletmemek adına buraya yazdım bu güncel durumu. Şimdi yine arkadaşlar servis diyecek ama şu an bulunduğum durum harbiden çok acayip. Bilgisayarın açıldığında bu kadar yüksek sıcaklıklarda olmasının nedeni nedir ? Herhangi bir işlem yapmıyorum.

Termal macunları tekrar yenileyin.

İşe yaramaz ise işlemci kullanımını düşürebilirsiniz.
Cevap için teşekkürler macunu tekrar yenilemeyi düşünüyorum zaten işlemci kullanımını düşürebilirsiniz derken ne demek istediniz ? (Cahilim biraz ben). Belli bir dereceyi geçince kapatmasa kendinide tutuşsa patlasa bir oh çekeceğim cidden :D

Benimde eski laptobum ısınıp kapanıyordu. Şuan 5 yıldır masanın üstünde duruyor. :D

Bilgisayarın içini açıp tozları kontrol et.

Bende League Of Legends oynuyorum. PC'nin markası ASUS N550JV. Oynarken işlemci 55-65 derece arasında gidip geliyor. En fazla 70 dereceyi gördüm. Fakat ısınma veya kapanma gibi bir sorunum yok. Eğer laptopunu performance modundan dengeli moda alırsan kapanma olmaz gibime geliyor.

Haftasonu tekrar içini açmayı düşünüyorum. Bu arada performanstan dengeliye almayı denemiştim ama bir işe yaramadı. Cevaplar için teşekkürler bu arada. Artık patladığı zaman bilgisayar forumda party yapmayı düşünüyorum.

Haftasonu tekrar içini açmayı düşünüyorum. Bu arada performanstan dengeliye almayı denemiştim ama bir işe yaramadı. Cevaplar için teşekkürler bu arada. Artık patladığı zaman bilgisayar forumda party yapmayı düşünüyorum.
İşlemci ve ekran kartına undervolt yaparak ısı ve enerji kullanımını düşürebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı