Samsung NP300E5C BIOS'a girilmiyor

VP67

Hectopat
Samsung NP300E5C modeli eski bir laptop geldi elime. Ne yapıp ne ettiysem hiçbir şekilde bilgisayarı Boot menüye getiremedim. BIOS'a da getiremiyorum ama onu sistem seçeneklerinden ayarlayarak giriyorum. Format atacağım ama Boot menüyü getiremediğim için atamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. İşletim sistemi Windows 8.

ESC ile Boot menüyü açar bende E5A modeli var tam başlarken 1 ile 3 defa arasında tıkla ESC'ye ya da ayarla. F2 ile de BIOS'a girersin ama bas bırak sürekli.

Son düzenleme:
Biosa laptop hiçbirşekilde girmiyordu lakin tanıdık bir teknik servisten usb bios alana kadar. Şuan usb takılıyken başlattığımda biosa girebiliyorum.

Hocam ayni model ayni sorun var. Biosu guncelleyince cozulmustu bir ara, fakat kisa sure sonra yine ayni problemle karsilastim. USB Bios Flash ile anakarttan biosu mu flashladiniz?

Hocam ayni model ayni sorun var. Biosu guncelleyince cozulmustu bir ara, fakat kisa sure sonra yine ayni problemle karsilastim. USB Bios Flash ile anakarttan biosu mu flashladiniz?

Hayır. PC açılırken hiçbir şekilde bios'a erişemiyordum. Denemediğim tuş kalmamıştı. Usb bios ile flash belleği taktığım zaman pc açılırken bios'a otomatik giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı