Samsung NP350V5C laptopta mavi ekran hatası

ahmet535

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık
Merhabalar, mavi ekran hatası alıyorum sizlerden destek bekliyorum.

Laptop model: Samsung NP350V5C.
İşlemci: Intel(r) Core(tm) i7-3630qm CPU @ 2.40GHz (8 cpus), ~2.4GHz
RAM: 8 GB DDR3 1600 MHz.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 7600M series.
SSD: James Donkey JD240 le 240GB (sıfır yeni alındı)
BIOS: P09abe (en son sürüme güncelledim)
Windows 10 Home Single Language 64-bit 21H1 (tüm güncellemeler yapıldı.

Minidump: Minidump.zip

DxDiag: DxDiag.zip

3.jpg
2.jpg
1.jpg

Recep hocam bakabilirmisiniz işin ehli olarak :) @Recep Baltaş

4 dosyanın üç tanesi açılmıyor, muhtemelen dosyalar bozuk.

Zaten açılan dosya da Pool_Corruption yazısı veriyor.
Ve RAM belleklerde arıza var.

Fıstık gibi, sorun belli.

RAM bellekler değişecek.

İlginiz için teşekkür ederim. Memtest raporuna baktınız mı CPU ile ilgili bir şey diyor tam anlayamadım. RAM bellek yuvasının bozuk olma durumu olabilir mi? Farklı bir RAM bellek takmıştım yine verdi.

Zaten bakarak söyledim.

CPU tarafını boşverin, o MemTest'in sistem bilgilerini gösteren yeri.

RAM slotunun bozuk olma ihtimali de var, ama RAM slotları çok arıza yapan parçalar değillerdir.
Bence direkt RAM belleğin kendisinden kaynaklı.

Ama yine de bin bilsen bile bir bilene danışacaksın derler.
@Enes3078 hocam, ben de size danışayım istedim.

Slot bozuk olma ihtimali var mı sizce?

Cihazda çift modül M471B5173BH0-CK0 RAM olması gerek fakat dump dosyasında yalnızca tek modül görünüyor. Bu da RAM'in o esnada hataya neden olduğu ve RAM'in sorunun kaynağı olduğuna işaret. RAM slotu arızalıysa da RAM'i görmeyebilir, bu konuda hak veriyorum fakat tek RAM'i iki tarafta da denemeden yuvanın arızalı olup olmadığı hakkında kesin bir şey söyleyemeyiz. Tabii RAM arızalıysa direkt olarak iki yuvada da hata verecektir. Yapılabilecek en iyi şey konu sahibinin denedikten sonra bizi bilgilendirmesi. Kolay gelsin.

1635249116668.png

Bu testleri yaparken cihazda çift modul RAM vardı hocam. Dediklerinizi yaptım farklı RAM taktım 1 RAM'in yerini değiştim. Sonrasında tek olarak denedim RAM'i. Sonuç yine aynı. Minidump dosyasını silmiştim bu yeni sonuçlara tekrar bakar mısınız rica etsem?

Minidump2

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı deneyin lütfen. Ayrıca disklerin durumunu öğrenmek için HD Tune 5.75 indirip disklerin health sekmelerinin ekran alıntısını paylaşın.

Hocam dediklerinizi yaptım. DDU ile kaldırıp AMD sitesinden son güncel driveri kurdum. Sanırım ekran kartında bir sorun var 1-2 tane denemeklik oyun kurdum oyuna girerken mavi ekran alıyorum oyunu hiç bir türlü açmıyor. GPU ne zaman devreye girse mavi ekran veriyor. Diskim bu arada sıfır yeni o yüzden ona test yapmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı