furkanaga01

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben PC'mi seven bırısıyım. Samsung NP350V5C-SJTR notebook'a sahıbım. AMD HD 7670M ekran kartina sahıp. Bir de tumleşik HD4000 tabiki. Bir gün Arma 3 oynarken birden oyun dondu ve sıyah ekran geldi.. Güç dümesinden kapatmak sorunda kaldım. Geri actığımda hiçbir oyunu acmadı. Ekran kartı calısmadı. 3 defa garantiye yolladım cıhaz sağlam denıldı. Ama oyun uygulama acmıyor. Bütün driverler kuruldu yüzlerce kurdum sildim. Format atıldı, yazılımsal herşey yapıldı olmadı. Garanti dışı tamirciye verdim ekran kartı chipsetini değiştirdi 280 TL fiyat verdi. Parca 110-120 TL arası sen ne kadar serefsizsin dedim 200'e yaptırdım... Urunu aldım eve geldım tamır olduktan sonra fakat yıne aynı hatayı aldım... AMD driver görüntü vermeyı kestı ve bu durumdan kurtuldu... Ben umudumu kestım bıraktım peşini... Ama basına gelen varsa benı aydınlatabılır mı bu olumcul sorunu.. İnternettekı butun cozumler denendi 3 defa servisine gitti. 1 defa garanti disi tamırcıye verıldı chıpset değişti ama yok abi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşırı ısınmadan dolayı GPU lehim atmış. Servisin bunu tamir etmesi gerekiyordu. Demek ki derdinizi yeterince iyi anlatamamışsınız servise. Ya da servis tamir etmediği halde tüketici haklarına başvurmamışsınız.

İşin daha da vahimi 200 TL verip neden garanti istemediniz ? Adam bariz tamir edememiş, üstüne de sizi 200 TL kazıklamış. En son verdiğiniz yerden 200 TL'yi geri alın. Hem tamir yok hem de 200 TL. Böyle saçmalık mı olur ?

Geri iade ettim. Eski chipseti geri takacaklar ama hic goruntu vermemeyebilir dediler. Bana yalan gibi geldi. Yeni taktiklari ve iade alacaklari da ayni islemleri gordu cunku. Adana tellidere'de 58 gun tamirde kaldi. Üstune zararli ciktik iyi mi...

Cihazı aldım. Berbat bir şekilde iade ettiler. Aldığım anda format attım. Otomatık ekran kartı driverini kuruyor. Kurduğu anda ekran sıyah oluyor ve gıdıyor pc. Düzelmiyor da.

Merhaba;

Bahsettiğiniz Notebook'a ben de sahiptim. Bu sözü geçen model sorunlu seri olduğu belirtildi ve birçoğu geri iade alındı. Ben de ürünü Destech Bilgisayar'a iade etmiştim.

Ben baska sorunla karsilasmadim. Su an pc'yi hd4000 ile kullaniyorum yine her seyi aciyor masallah. Optimasyon iyi intel'de butunlesik ekran karti ile...

Bu arada 3 defa garantiye verdigim yer destech samsung bayi... Adana Pc'mi tekrar ucretli olarak destehc servisine yolladim. Hatayi uzun uzun anlattim. Gelen cevap anakartta sorun yok. Bakim yapilip tekrar yollayacaklar bakim ücreti 25 tl. Bakim mecburiymis. Bakim ne demek oluyorsa artik. Musteri hizmetlerini aradim. Dakikası 2 tl diyor yani 10 dakka tahmini bağlanma konuşma desek 20 tl gidecek. Power tusunu degistirin dedim 237 tl ucret cikartilar. Allah sizi ne yapmasin valla benden uzak olun allaha yakin. Gönderin hicbir sey yapmayin dedim. 25 verecem mecburi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı