Samsung NP355V5C laptop açılmıyor

Evilmonster

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştiricisi
Merhaba, 2 gündür laptop torrent indirirken donuyordu. Hiçbir şey yapamıyordum. Akşam bırakayım da sabah kurayım dediğim torrentlere sabah baktığımda donuk bir bilgisayar ile karşılaşıyordum. Saat 4 gibi donmuştu bugün, ben de uyku moduna falan geçirmeyi denedim. Kapağını kapattım, güç düğmesine bir kez bastım falan. Bilgisayar yeniden başlatılırsa sorun düzeliyordu ama 30 GB torrentin yeniden indirmesi gerekiyordu ve tekrar donuyordu. Ben de en son şarjı biterse ne olur dedim, demez olaydım. Bilgisayarın fişini çektim ve bataryanın şarjının bitmesini bekledim, batarya üzerine basıldığında ne kadar şarjı kaldığını gösteriyordu. En son 20'nin altına düşmüştü ve bu düzeyden sonra bilgisayarın uykuya dalması lazımdı, o an içime bir şüphe düşmüştü. Biraz daha bekleyeyim derken bir dit sesi ile bilgisayar kapandı. Dedim HDD gitti, sonra tekrar açmaya çalışınca Samsung yazısının geldiğini fakat Windows’a geçmediğini gördüm. İşlemci yükü de azalmıyordu, fanlar son devirdi. Boot menüye girmeyi denedim fakat alt tarafta “please wait...” Yazıyordu ve geçmiyordu. Ben de HDD'yi çıkardım ve RAM slotlarını temizledim. Fakat HDD olmasa da sonuç aynıydı. Sanırım ya anakartta sorun çıkmıştı ya da ekran çipinde. Sizce ne yapmalıyım? (BIOS ve Boot menüye giremiyorum)

Model: NP355V5C.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı