Samsung Odyssey G3 ekran kapanıp açılıyor

lionelfusco

Centipat
Daha fazla  
RAM
XPG 3200 Mhz 8 GB x 2
SSD veya HDD modeli
ADATA M2 512 GB SSD
Ekran kartı
RX 6700
Anakart
PRIME B450 M-KII
İşlemci
RYZEN 5 5600
Merhaba,

RX 6700 ekran kartlı sistemimi bugün kullanmaya başladım. İlk başta Display Port'u tanımadı ve ben de ekran kartı sürücüsünü( Adrenalin Edition) indirdikten sonra düzeldi.

Valorant oynarken bir anda ekran durmadan her tuşa bastığımda veya ateş ettiğimde kapanıp açılmaya başladı.

Linkte de görüldüğü üzere hiç bir şey yapamıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Öncelikle monitör ve ekran kartı arasındaki DP kablonu çıkartıp yeniden tak ama iyice oturduğundan emin ol. Bazen tam oturmazsa görüntüde gidip gelmeler olabilir ve mümkünse hem ekran kartında hem de monitörde varsa başka DP portu kullan, varsa başka DP/Hdmi kablo kullan. Aynı şekilde monitörün güç kablosunun da monitöre girdiği yere iyice oturduğundan emin ol. Bunları yaptıktan sonra düzelmezse DDU rehber ile mevcut ekran kartı sürücünü kaldır ve AMD support sitesinden Auto-detect installer indirip otomatik olarak ekran kartı sürücünün tekrar kurulmasını bekle. Sonra PC'yi yeniden başlatıp sorun çözüldü mü kontrol et.

Öncelikle monitör ve ekran kartı arasındaki DP kablonu çıkartıp yeniden tak ama iyice oturduğundan emin ol. Bazen tam oturmazsa görüntüde gidip gelmeler olabilir ve mümkünse hem ekran kartında hem de monitörde varsa başka DP portu kullan, varsa başka DP/Hdmi kablo kullan. Aynı şekilde monitörün güç kablosunun da monitöre girdiği yere iyice oturduğundan emin ol. Bunları yaptıktan sonra düzelmezse DDU rehber ile mevcut ekran kartı sürücünü kaldır ve AMD support sitesinden Auto-detect installer indirip otomatik olarak ekran kartı sürücünün tekrar kurulmasını bekle. Sonra PC'yi yeniden başlatıp sorun çözüldü mü kontrol et.
Tamamdır deniyorum hemen, teşekkür ederim.

Merhaba, demin terazi ile baktım ve ekran kartının uç kısmı hafiften aşağıya doğru eğimli(ekran kartı takılı halde kargolanmış). Sorun ekran kartı ile ilgili olabilir mi? Şimdi aynı sorunu tekrar yaşıyorum.

Geri
Yukarı