Samsung Odyssey G5 vs Samsung C27HG70

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Arkadaşlar 2500 TL bir bütçem var, monitör almak istiyorum. Şu an Acer 75Hz 1ms 22inc IPS bir monitör kullanıyorum ama pek memnun değilim. Bu yüzden 2500TL çok zorlarsam 3000 kadar çıkabilirim. Bütçem var ve bu iki monitörü gözüme kestirdim. Sizce hangisini almalıyım? Ya da bunlar haricinde başka bir öneriniz varsa onlara da açığım. C27HG70 biraz eski bir model ve çerçeveleri kalın gibi geldi ama Odyssey G5 tasarım açısından daha güzel fakat teknik verilere geldiğimiz zaman C27HG70 daha iyi gibi gözüküyor, sizce hangisini almalıyım? Kullanım amacım dizi film izlemek biraz da oyun oynamak. şu an RTX 2060 kullanıyorum ileride bir 3060'ya da 3060 Ti geçmeyi düşünüyorum bir de PS5 var yani hem PC hem konsol amaçlı bir monitör arıyorum. 27 inc büyük olmasın lütfen masama sığmayabilir. Şimdiden teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.
SAMSUNG LC27HG70 27" 1ms(MPRT)/144Hz FreeSync HDR QHD Curved QLED Gaming Monitör Monitör (mediamarkt.com.tr)
Samsung Türkiye. Samsung Odyssey G5 27" QHD 2K 1ms 144Hz Freesync HDR10 1000R Curved VA Gaming Monitor
Not: Değişen kur yüzünden ben attıktan sonra fiyatlar düşmüş ya da yükselmiş olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisinide kullanmış biri olarak cevap vereyim. Önce SAMSUNG'un LC27HG70 modelini aldım ekranı çok beğenmiştim ama monitör abuk subuk hatalar vermeye başladı. Ekranın yarısı mavi oluyordu bir süre sonra düzeliyordu. Tabi bu sorun her monitöründe olmaz ama sadece belirttim. Sonra bunu değişime yolladığımda bana Odyssey modelini önerdiler. Biraz araştırdım neredeyse denk gibilerdi bir kaç tane farklılıkları var.
Odyssey modelinin ekranı daha kavisli daha iyi bir görüş alanı sağlıyor.
Renk kalitesi olarak LC27HG70 modeli bir tık daha iyi ancak Odyssey de 2K özelliği var. Sizin yerinizde olsam Odyssey gözüm kapalı alırdım :).

İkisini de kullanmış biri olarak cevap vereyim. Önce Samsung'un LC27HG70 modelini aldım ekranı çok beğenmiştim ama monitör abuk subuk hatalar vermeye başladı. Ekranın yarısı mavi oluyordu bir süre sonra düzeliyordu. Tabi bu sorun her monitöründe olmaz ama sadece belirttim. Sonra bunu değişime yolladığımda bana Odyssey modelini önerdiler. Biraz araştırdım neredeyse denk gibilerdi birkaç tane farklılıkları var.
Odyssey modelinin ekranı daha kavisli daha iyi bir görüş alanı sağlıyor.
Renk kalitesi olarak LC27HG70 modeli bir tık daha iyi ancak Odyssey'de 2K özelliği var. Sizin yerinizde olsam Odyssey gözüm kapalı alırdım :).

Teşekkürler cevabın için benim de gönlüm biraz Odyssey yanaydı onu tercih edeceğim hem fiyat hem 2K açısından.

Hocam odyssey G7 kullanıyorum çok memnunum bir sorun yaşamadım. G5 serisi nasıldır pek bilgim yok ama çok sorun çıkaracağını sanmıyorum. Excalibur monitörü önerebilirim. İki arkadaşım kullanıyor performansından aşırı memnunlar. Kullanıcı yorumları da hep olumlu olmuş.

Hocam odyssey G7 kullanıyorum çok memnunum bir sorun yaşamadım. G5 serisi nasıldır pek bilgim yok ama çok sorun çıkaracağını sanmıyorum. Excalibur monitörü önerebilirim. İki arkadaşım kullanıyor performansından aşırı memnunlar. Kullanıcı yorumları da hep olumlu olmuş.

Casper falan almayın. LC27HG70 diğerlerinden önde.

Hocam lütfen markacılık yapmayın. Kendim araştırmadığım kendime almayı düşünmediğim ürünü kimseye önermem. Seçenek olarak sundum. Bu ürünün kullanıcı incelemelerine bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.
Ben 3 adet Casper monitör kullandım, üçü de 6 ay olmadan bozuldu veya görüntü kalitesi azaldı. Paneli de dayanıksız. Asla önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı