Samsung Odyssey G7 27" 4411TL!

AzureDragon

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
2K monitör almayı düşünenlerin kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum. Normal fiyatı 5500-6000TL civarında ve diğer VA paneller gibi ghosting ve black smearing tarzı sorunları yok. Mediamarkt bu hafta yaptığı ciddi indirimlerle beni bayağı şaşırttı.

Eylül gibi almamış olsaydım kaçırılmayacak fırsat. Hem iyi sisteme sahip olup AAA oyun sevenlere ama aynı zamanda rekabetçi oyunları rekabetçi olarak oynayanlar için mü-kem-mel bir seçenek.

Son zamanlarda MediaMarkt, anlık;

1614286280652.png

Quantum Led'in oyunlarda tepkime hızı olarak TN ve IPS'e göre farkı nedir, ghosting felan olmaz sanırım?
(Alıcağımdan değil meraktan soruyorum)
QLED teknolojisinin detaylarını bilmiyorum. Sadece bu model için ms değerlendirmesi yapacağım. TN, IPS ve VA karşılaştırmasından ziyade monitörlerde model karşılaştırması yapmak daha mantıklı. Tabi ki belli başlı panel farkından kaynaklanan, farklılıklar oluşacaktır. Bunlar ile ilgili daha önce milyonlarca konu açıldığı için buraya girmeyeceğim.

Şimdi gelelim ms konusuna. İlk önce şunu söylemeliyim; kendim GTG değerlendirmesi yapıyorum. Aşağıda kırmızı şerit içindeki tavsiye ettiğim, başarılı monitörler ile karşılaştırmasını yaparsak:
1614338584001.png

Burada net olarak bu monitörün ms değerleri açısından çok iyi olduğunu görüyoruz. İmput lag tablosu:
1614338737889.png

Yine çok iyi ms değeri sağladığını görüyoruz. Burada genel olarak IPS ve VA paneller bulunduğu için TN paneller ile tam olarak karşılaştıramıyorum. Onun için farklı bir tablo bulmam gerekir. Burada sadece son olarak şunu söylemek istiyorum; hangi monitör olursa olsun, kutunun üzerinde yazan ms değerlerine aldanmayın. Çünkü şirketler monitörlerinin hangi ayarlarda 1ms verdiğini belirtmiyorlar. Burada sadece ms değil, hata oranı da önemli. Ve input lag'i de unutmamak lazım. Bu tablo Odyssey G7 32'' modeline ait:
1614339051653.png

Kısacası ms değerli harika bu monitörün. Zaten fiyatından da anlayabilirsin bunu. Bunun dışında renkleri veya diğer özelliklerinin nasıl olduğunu kendin araştırabilirsin. (O konularda da en iyilerden)

Yeni konular

Geri
Yukarı