Samsung Odyssey G7 32 inç 240 Hz QHD vs 28 inç 144 Hz UHD

OguzhanArikan

Hectopat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Müh.
Samsung Odyssey G7 32' 240Hz 1ms QHD. = 9340 TL ya da Samsung Odyssey G7 28' 144Hz 1ms UHD. = 7340 TL

Bütçem sınırlı, 4000 TL. Çok güçlü bir sistemim var. İki monitörden birini tercih etmek istiyorum. Genellikle FPS oyuncusuyum ama her oyunu oynuyorum. Kullanan arkadaşların yorumları benim için çok değerli. Şimdiden teşekkürler 😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence profesyonel e-spor oyuncusu değilseniz 2K 240Hz yerine 4K 144Hz çok daha mantıklı olur.

Merhaba bir zamanlar CS:GO'da profesyonel oynadım ancak benim burada merak ettiğim şey, 32 inch FPS oyunları için büyük kaçmaz mı? Ve sistemim 4K bir sistem olduğu için 4K monitör ile kullanmak daha mantıklı gibi geldi bana. Ama bir yandan da 28 ınc küçük gelir mi diye düşünüyorum.

Merhaba bir zamanlar CS:GO'da profesyonel oynadım ancak benim burada merak ettiğim şey, 32 inch FPS oyunları için büyük kaçmaz mı? Ve sistemim 4K bir sistem olduğu için 4K monitör ile kullanmak daha mantıklı gibi geldi bana. Ama bir yandan da 28 ınc küçük gelir mi diye düşünüyorum.
28" küçük gelmez, 32" FPS oyunları için büyük kaçabilir belki ama buna çözüm olarak görüntüyü sınırlayabilirsiniz. Çok güçlü sistemim var demişsiniz, diğer oyunları da düşünmek gerek. Ekran kartınızın ne olduğunu bilmiyorum fakat bence sistemin gücü yetiyorsa 4K en iyisi.

28" küçük gelmez, 32" FPS oyunları için büyük kaçabilir belki ama buna çözüm olarak görüntüyü sınırlayabilirsiniz. Çok güçlü sistemim var demişsiniz, diğer oyunları da düşünmek gerek. Ekran kartınızın ne olduğunu bilmiyorum fakat bence sistemin gücü yetiyorsa 4K en iyisi.

MSI RX 6900 XT Gaming Z Trio ve Ryzen 5 5600X var. Anakart ASUS TUF X570PLUS. RAM'ler HyperX 8*4 4000MHz. SSD tarafında Samsung 980 Pro 1TB 7000/5000 M.2 bulunmakta.

Ohoo hocam RTX3090 rakibi bir karttan bahsediyoruz. 4K'da bana mısın demeden tüm oyunları açar bu :)

Aynen hocam çoğu oyunda 4K 144Hz de 144 FPS'yi rahat görüyor. Ancak 2K da 240FPS'leri de görüyor. Daha iyi çözünürlük daha az FPS mi yoksa daha az çözünürlük daha fazla FPS mi?

Geri
Yukarı