Samsung Odyssey G7 alınır mı?

• Konuyu başlatan zizi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 203
  • Görüntüleme 24B
240 Hz bir çıkarabilsek :) Sync açınca 144Hz'den yukarı çıkmıyor. Kapatınca monitörün menüsünde 240 Hz gözüküyor ama NVIDIA üzerinde yine maksimum 144Hz diyor. Bu birinci sorun.

Hiçbir şekilde Windows üzerinde HDR açamadım, bu ikinci sorun.

240 Hz 10biti geçtim 144Hz 10bitide ayarlamadım.

Bu ne biçim monitör Allah aşkına ya. 😂

Bende 240Hz Sync ile kullanabiliyorum. Yanlış bilgi vermişsiniz.

Bu ne biçim monitör allah aşkına ya. 😂
Monitör o kadar üst seviye ki bizim fakirliğimize gelemedi düzgün çalışmıyor. :D :D
240 Hz bir çıkarabilsek :) Sync açınca 144hzden yukarı çıkmıyor. Kapatınca monitörün menüsünde 240 Hz gözüküyor ama nvıdıa üzerinde yine maksimum 144hz diyor. Bu birinci sorun.
Benim NVIDIA denetim masasında 240 Hz gözüküyordu 144 çalışıyordu formatla çözüldü.
Hiçbir şekilde Windows üzerinde HDR açamadım, bu ikinci sorun.
Belki ekran kartıyla alakalı olabilir GTX 900 serisiyle ilgili emin değilim.
240 Hz 10biti geçtim 144hz 10bitide ayarlamadım.
10 bit için zaten HDR açmanız lazım hocam.

Benim önerim müsait olduğunuz bir zaman format atmanız. Önce bir DDU ile sürücüleri kaldırıp yeniden kurmayı deneyin.

Monitör o kadar üst seviye ki bizim fakirliğimize gelemedi düzgün çalışmıyor. :D :D

Benim NVIDIA denetim masasında 240 Hz gözüküyordu 144 çalışıyordu formatla çözüldü.

Belki ekran kartıyla alakalı olabilir GTX 900 serisiyle ilgili emin değilim.

10 bit için zaten HDR açmanız lazım hocam.

Benim önerim müsait olduğunuz bir zaman format atmanız. Önce bir DDU ile sürücüleri kaldırıp yeniden kurmayı deneyin.
Aynen aynen 😁, eve geldiğimden beri bunlarla uğraşıyorum valla. Aslında bu birazda ürünün tanıtımında yapılan oyundan kaynaklı. Arkadaş 10 bit diyorsun ama bunu yazılımlar aracılığıyla bilmem odur budur gibi şartlarla sağlandığını söylemiyorsun. Bir monitör nasıl ki 144 hz ise takınca 144 hz veriyorsa, 10 bit diyorsan takınca 10bit verecek ya da ayrıntıyı vereceksin ama bu sefer müşteri işkillenir diye belirtmiyorlar.

Bende menü 240 geliyor ama nvıdıa hiçbir şekilde 144 hz üstüne çıkmıyor. Hadi nvıdıa öyle yapıyor yazılım hatası, peki menüde neden Sync açınca 240 hz simgesi pasife geçiyor birde o var?

Yazılım sürümü: M-TG700CCAA-1010.3 acaba bundan mı kaynaklı bilemedim, sitede en son 1009.3 vardı. Ona düşürsem mi bilemedim, sonra tekrar yükseltmek istesem bu sürücü yok sanırım nette.

Bende menü 240 geliyor ama nvıdıa hiçbir şekilde 144 hz üstüne çıkmıyor. Hadi nvıdıa öyle yapıyor yazılım hatası, peki menüde neden Sync açınca 240 hz simgesi pasife geçiyor birde o var?
Sync açınca pasife geçmesinin sebebi Sync bir tek 240 Hz'de çalışıyor. Yani Sync açınca 240 Hz oluyor.
Yazılım sürümü: M-TG700CCAA-1010.3 acaba bundan mı kaynaklı bilemedim, sitede en son 1009.3 vardı. Ona düşürsem mi bilemedim, sonra tekrar yükseltmek istesem bu sürücü yok sanırım nette.
Daha günceli var sizde düşürmeyin sürümü yükseltemezsiniz sonra.

Sync açınca pasife geçmesinin sebebi Sync bir tek 240 Hz'de çalışıyor. Yani Sync açınca 240 Hz oluyor.

Daha günceli var sizde düşürmeyin sürümü yükseltemezsiniz sonra.
Hocam, bugün testleri tekrar denedim. Sonucu buradaki videodan takip edebilirsiniz. Sanırım ekran kartının 1.4 dp olmamasından dolayı 2K da 240 HZ vermiyor. Arkadaştan GTX 1080 Tİ lı kasasını alıp deneme yaptım.

Öncelikle onda, 2K' da 240 hz veriyor. Adaptive Sync açsakta kapatsakta çalışıyor.
HDR seçeneği ise sürekli ilgili Windows yerinde var, istediğiniz zaman açıp kapatabiliyorsunuz.
HDR açılmadan monitör 10 BİT desteğine geçmiyormuş. HDR açılmasına rağmen de 1080 Tİ'de 2K 240 hz 10 Bit olarak vermiyor. (8 Bit+Titreşimli vs bir şey diyor)
Lakin 2k 144hz 10bit alabiliyorsun. GTX 970 de bu durum 1080p 240 hz 8 Bit oluyor.

Anlamadığım kısım 1080 ti de menüde Adaptive Sync açıkken menün üst kısmındaki 240, yanıt süresi Yenileme hızı, Giriş gecikmesi azalt simgeleri pasif oluyor. Bu sizede de öyle mi, değilse hangi ekran kartını kullanıyorsunuz?

Birde renk kalibrasyonu için parlaklık, konstrat, netlik gibi değerleriniz nedir?

Öncelikle onda, 2K' da 240 hz veriyor. Adaptive Sync açsakta kapatsakta çalışıyor.
Biliyorum öyle olması lazım zaten. Açık kullanılmalı.
HDR seçeneği ise sürekli ilgili Windows yerinde var, istediğiniz zaman açıp kapatabiliyorsunuz.
Biliyorum.
HDR açılmadan monitör 10 BİT desteğine geçmiyormuş. HDR açılmasına rağmen de 1080 Tİ'de 2K 240 hz 10 Bit olarak vermiyor. (8 Bit+Titreşimli vs bir şey diyor)
Zaten HDR olmadan açılamaz 10 bit. Zaten 2K 240 Hz HDR 10 bit'i alamassınız 2K 144 Hz yapmanız lazım. 8 bit + titreşimli çok sıkıntı. Titreşim kullanılmaz hale getiriyor.

Seçenekleriniz;
2K 240 Hz 8 bit HDR kapalı.
2K 144 Hz 10 bit HDR açık.

Reddit'te bir arkadaş RTX 3000 serisiyle 2K 240 Hz 10 bit HDR açık kullanmış ama resmi bir desteği yok. Belki 3000 serisi ile mümkün olabilir.
Anlamadığım kısım 1080 ti de menüde Adaptive Sync açıkken menün üst kısmındaki 240, yanıt süresi Yenileme hızı, Giriş gecikmesi azalt simgeleri pasif oluyor. Bu sizede de öyle mi, değilse hangi ekran kartını kullanıyorsunuz?
Pasif olması lazım hocam zaten, Adaptive Sync bütün ayarları en iyi hale (240 Hz, en düşük gecikme vs.) getirip üstüne flicker, ghosting, tearing problemlerini kaldırıyor. GTX 1080 kullanıyorum ben hocam.
Birde renk kalibrasyonu için parlaklık, konstrat, netlik gibi değerleriniz nedir?
Picture Mode: Custom.
Brightness: 100.
Contrast: 75.
Sharpness: 60.

-Color-
Red: 46.
Green: 50.
Blue: 52 kullanıyorum ancak 46 deneyin, 50 deneyin, 52 deneyin hoşunuza gideni kullanın. Önerim 46'dır.
Color Tone: Custom.
Gamma: Mode2.

Biliyorum öyle olması lazım zaten. Açık kullanılmalı.

Biliyorum.

Zaten HDR olmadan açılamaz 10 bit. Zaten 2K 240 Hz HDR 10 bit'i alamassınız 2K 144 Hz yapmanız lazım. 8 bit + titreşimli çok sıkıntı. Titreşim kullanılmaz hale getiriyor.

Seçenekleriniz;
2K 240 Hz 8 bit HDR kapalı.
2K 144 Hz 10 bit HDR açık.

Reddit'te bir arkadaş RTX 3000 serisiyle 2K 240 Hz 10 bit HDR açık kullanmış ama resmi bir desteği yok. Belki 3000 serisi ile mümkün olabilir.

Pasif olması lazım hocam zaten, Adaptive Sync bütün ayarları en iyi hale (240 Hz, en düşük gecikme vs.) getirip üstüne flicker, ghosting, tearing problemlerini kaldırıyor. GTX 1080 kullanıyorum ben hocam.

Picture Mode: Custom.
Brightness: 100.
Contrast: 75.
Sharpness: 60.

-Color-
Red: 46.
Green: 50.
Blue: 52 kullanıyorum ancak 46 deneyin, 50 deneyin, 52 deneyin hoşunuza gideni kullanın. Önerim 46'dır.
Color Tone: Custom.
Gamma: Mode2.
Dinamik konstrast ne kullanıyorsun, üstün seçince daha koyu siyahlar veriyor.
Yerel karartma ?Parlaklık ayarınız çok yüksek bence, monitörün göz koruma modunu beğenmedim doğrusu. Her şeyin rengini solduruyor. Normalde ışığı azaltması lazımdı.

Yazılara biraz alışmadım doğrusu, misal buradaki yazılar sanki zayıf, çelimsiz gibi gözüküyor. Gözü zorluyor lakin worde yazılar gayet iyi gözüküyor.

Dinamik konstrast ne kullanıyorsun, üstün seçince daha koyu siyahlar veriyor.
Dinamik kontrast ayarı yok ki? Dinamik parlaklık olmasın? Dinamik parlaklıksa kapalı kullanıyorum.
Yerel karartma ?Parlaklık ayarınız çok yüksek bence, monitörün göz koruma modunu beğenmedim doğrusu. Her şeyin rengini solduruyor. Normalde ışığı azaltması lazımdı.
Yerel karartma otomatikte. Göz korumasını denemedim bile ben.

Dinamik kontrast ayarı yok ki? Dinamik parlaklık olmasın? Dinamik parlaklıksa kapalı kullanıyorum.

Yerel karartma otomatikte. Göz korumasını denemedim bile ben.
Öyle yazıyor hocam bende.🤨

Göz koruması modunda ekranın tüm canlılığı alıyor ya, pek kullanışlı olmamış. Flux programına devam.

Monitörün sesini nasıl açıyoruz acaba? Bende ses kartı var, orada ses kartı ile anakartın ses sürücüsü gözüküyor. Monitöre sesi aktarmak için bir yer gözükmedi.

Temel sıkıntıyı buldum bu arada, 1.2 dp çıkışı var bendeki kartın. Onun ile hdr de 2k 240hzde olmuyormuş. Monitörde bir sıkıntı yok yani. 2k 240hz çok sıkıntı değil, olsa da zaten bu kartı geçtim 3090'la bir nadir oyunlarda görecektik. Lakin HDR açılsaymış iyiymiş, en azından video içerik olarak faydalanırdım. Ekran kartını güncelleyinceye kadar pasif kalacak malesef.

*Menünün pasif olması muhabbetinde bahsettiğim fotolar:1 ve 2 Adaptive sync açınca bu pasif simgeler otomatik ayarlanıyor sanırım, ondan pasif oluyor.

@zizi

@Yiğit KAMURAY

Işık sızması durumu nedir sizlerde arkadaşlar? Bendekinde altta ve üstte belli belirsiz bir sızma var sanki. Ne karar veremedim doğrusu, lakin hafif bir sızma olarak adlandırabiliriz. Bilemiyorum bu iade etsem başka alsam ondada olur mu. Bu modellerin hepsinde azda olsa olur mu dersiniz bu sızma olayı, sonuçta Curvedden ötürü. Kameraya çekmeye çalıştım ama kamerada çıkmıyor nedense.

Dosya Ekleri

• DSC_0014.JPG
    DSC_0014.JPG
    357,2 KB · Görüntüleme: 35
  • 1.JPG
    1.JPG
    238,1 KB · Görüntüleme: 45
  • 2.JPG
    2.JPG
    149,4 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Yeni konular