Samsung Odyssey Neo G9 QHD 240 HZ 1 MS - 19.999 TL

Dolmuş otobüs yerine de keşke o setuplara binip gidebilsek:) şaka bir yana ikisi aslında kiyaslanamayacak şeyler, ferrarin bile olsa öyle bir simulasyondan zevk alabilirsin neticede ikisinin yaşattığı deneyim cok farklı. Keşke ekonomik dertlerimiz olmasa da ikisini de dertsiz tasasız alabilsek.

Yabancılar bu tür setupları 10k dolara rahat kuruyor biz kaç kat daha fazla birime kuruyor 150k paraya Ferrari hissini evde rahat rahat yaşamak çok ayrı bir şey bir ara öyle bir planım vardı T500RS direksiyon alıp güzel bir setup kurmak 20-30k civarına ama dolar bu kış bir koydu 20-30k maliyet oldu sana 100-110k ondan dolayı vazgeçmek zorunda kaldım.

Vatan Bilgisayar'ın İstanbul - Bostancı mağazasına özel ne alırsan %20 hediye çeki kampanyası ile 24.999 TL'ye almıştım 1 hafta önce. Daha önce Neo olmayan G9 modelini de bir süre kullanmıştım, Türkiye'de çok çok çok ucuz olan bir monitör yurt dışına kıyasla. Kesinlikle fiyatını hakediyor, şu anda güncel olarak kullanmaktayım.

19999 TL'ye düştüğünü görünce konusunu açmaya girmiştim, açılmış.
Bununla oyun oynanır mı ya? :D
Oyun bununla çok daha zevkli, daha önce ultrawide denemediyseniz bir ara deneyin derim bir mağazada vesaire.
Gerçi 2-3 monitör yerine böyle 49" bir monitör aynı işlevi görebilir. Yayıncılar için durum farklı tabii.
Bu monitörün yanına 3 monitör daha kullanıyorum hocam. :D
Yanlış bilmiyorsam bu monitörü en az ikiye bölebiliyorsunuz, iki farklı girişten iki monitor işlevi görebiliyor sanırım.
Evet, PIP/PBP modu bulunuyor.
Rtx2060'la darboğaz yapar mı ?
Darboğaz işlemci ve ekran kartı ile olan bir durum, çözünürlük arttığı için tam aksine darboğazı azaltacaktır ancak RTX 2060 gibi bir kart bu monitöre yeterli değil.

Minimum 3070/2080 Ti ki bu bile düzgün performans vermeyecektir RTX 3080 altı kesinlikle önermiyorum.
Arkadaşlar bu monitörü kullanan var mı?
Fiyatına göre muhteşem bir monitör almayı düşünüyorum.
Bence 6900XT ya da RTX 3080'e 20000 TL verildiği bir dönemde bu monitöre 20000 vermek daha mantıklı bir yatırım olabilir çünkü GPU dediğiniz ömrü 3 bilemedin 5 sene ama bu monitör bundan çok daha fazla olacaktır bir de hiçbir GPU'nun size veremeyeceği oyun deneyimini sunacaktır bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz.
Daha önce hiç kavisli kullanmadım kafama takılan tek konu bu, gerçi bu boyutta bir monitor kavissizde kullanılmazdı.
Söyle bir inceleme izledim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam her sorunuza cevap verebilirim, sorabilirsiniz. Şahsen Türkiye'de bütçeniz varsa alınacak en mantıklı oyun monitörü olduğunu düşünüyorum.

Vatan Bilgisayar'ın İstanbul - Bostancı mağazasına özel ne alırsan %20 hediye çeki kampanyası ile 24.999 TL'ye almıştım 1 hafta önce. Daha önce Neo olmayan G9 modelini de bir süre kullanmıştım, Türkiye'de çok çok çok ucuz olan bir monitör yurt dışına kıyasla. Kesinlikle fiyatını hakediyor, şu anda güncel olarak kullanmaktayım.

19999 TL'ye düştüğünü görünce konusunu açmaya girmiştim, açılmış.

Oyun bununla çok daha zevkli, daha önce ultrawide denemediyseniz bir ara deneyin derim bir mağazada vesaire.

Bu monitörün yanına 3 monitör daha kullanıyorum hocam. :D

Evet, PIP/PBP modu bulunuyor.

Darboğaz işlemci ve ekran kartı ile olan bir durum, çözünürlük arttığı için tam aksine darboğazı azaltacaktır ancak RTX 2060 gibi bir kart bu monitöre yeterli değil.

Minimum 3070/2080 Ti ki bu bile düzgün performans vermeyecektir RTX 3080 altı kesinlikle önermiyorum.

Hocam her sorunuza cevap verebilirim, sorabilirsiniz. Şahsen Türkiye'de bütçeniz varsa alınacak en mantıklı oyun monitörü olduğunu düşünüyorum.
Yazılımla ilgili problemleri olduğunu gördüm
Hdr düzgün çalışmıyormuş
Ekranda kanal görüntüsü varmış
Toz kaçıp ölü piksel gibi gözüküyormuş
Vs vs
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hdr düzgün çalışmıyormuş
Windows ile alakalı bir problem bu ne yazık ki, Windows 11'de daha iyi ancak her monitörde durum böyle ne yazık ki.
Açıkçası daha önce G9'da yaşayan görmedim, benim ünitede de bir problem yok.
Yazılımla ilgili problemleri olduğunu gördüm
Hdr düzgün çalışmıyormuş
Ekranda kanal görüntüsü varmış
Vs vs
Şimdi videoyu izledim ve söyledikleri konusunda haklı ancak ürün çıkalı bayağı bir zaman oldu ve videoda bahsettiği sorunların çoğunu çözdüğü firmware güncellemesi ile geldi zaten benim ünite. Dedikleri sorunların bazılarını yaşayan kişiler gördüm ancak hiçbiri bana denk gelmedi. Her zaman iade edebilirsiniz, bence alıp deneyin, beğenmezseniz iade edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Windows ile alakalı bir problem bu ne yazık ki, Windows 11'de daha iyi ancak her monitörde durum böyle ne yazık ki.

Açıkçası daha önce G9'da yaşayan görmedim, benim ünitede de bir problem yok.

Şimdi videoyu izledim ve söyledikleri konusunda haklı ancak ürün çıkalı bayağı bir zaman oldu ve videoda bahsettiği sorunların çoğunu çözdüğü firmware güncellemesi ile geldi zaten benim ünite. Dedikleri sorunların bazılarını yaşayan kişiler gördüm ancak hiçbiri bana denk gelmedi. Her zaman iade edebilirsiniz, bence alıp deneyin, beğenmezseniz iade edebilirsiniz.
Sizde neo modelimi var yoksa eski normal modelimi ?

Benimki de soru ya, 26 TB depolamaya ihtiyacı olan birisine 4 monitörü ne için kullanıyorsun diye soruyorum. 🤭
26 TB sadece internal depolama hocam, yedeklemeler ve şu anda kullanmadığım eski NAS sunucusuyla sırf HDD olarak 100 TB üstü.

Eski SD kartları vesaire saysek onlarda onlarca TB var. Her türlü depolamayı saysak 200 TB'ye yakın belki daha bile fazladır. ^^

Yeni konular

Geri
Yukarı