Samsung Pro 980 SSD nasıl?

O yüzden hazır sistemler daha mantıklı son 8-10 aydır. Ben sizin yerinizde olsam 4. nesil i7'li laptopumla DDR5 sistemlerin yaygınlaşmasına kadar (bu arada ekran kartlarının fiyatları değil ama stokları düzelebilir) idare etmeye çalışırdım. Samsung 980 Pro'yu da indirimde yakalarsam alır, kenarda tutardım ama 2023-2024'e kadar daha üst seviye SSD'ler de kesinlikle gelir. 980 Pro'yu aparatla kullanıp yıpratmazdım ayrıca.

2-3 yıl beklemek en az. Ne kadar mantıklı acaba? Ayrıca ekran kartı fiyatları düşecek. Bundan adım gibi eminim. Düşmezse tüm dünya için lüks olur. Kimse bilgisayar toplayamaz. Aparatla kullanıldığında SSD yıpranmaz.

2-3 yıl beklemek en az. Ne kadar mantıklı acaba? Ayrıca ekran kartı fiyatları düşecek. Bundan adım gibi eminim. Düşmezse tüm dünya için lüks olur. Kimse bilgisayar toplayamaz. Aparatla kullanıldığında SSD yıpranmaz.
Bekleme lüksünün olduğu bir nesil. 4 GB RAM ve Core 2 Quad kullanmıyor sonuçta veya 8, 9, 10. nesil olup yeni diyebileceğimiz bir nesil de değil. Aparatla yıpranması değil mesele, onda biri performansla anlamsız yere kullanılıp yıpranması. Elbette ihtiyacı varsa toplar, o da ayrı bir konu.

Ne yapıp edip bir şeyler almam şart. Şu an halihazırda olan HDD'nin durumu;
@Ahsapzen @NipponChemiConKYCap

1632257420642.png

Ne yapıp edip bir şeyler almam şart. Şu an halihazırda olan HDD'nin durumu;
@Ahsapzen @NipponChemiConKYCap

Eki Görüntüle 1170857

980 Pro alman pek mantıklı değil bana kalırsa. İyi tamam güzel ve hızlı ama o hızlar yeni bilgisayarında bile bir işine yaramayacak. Render alanlar ve hiç durmadan kopyala-yapıştır yapan insanların işine yarıyor. Bütçe verirsen daha yüksek depolamalı ama daha düşük hızlı bir M2 önerebilirim. Senin için önereceğim SSD ile 980 Pro arasında asla fark olmayacak.

980 Pro alman pek mantıklı değil bana kalırsa. İyi tamam güzel ve hızlı ama o hızlar yeni bilgisayarında bile bir işine yaramayacak. Render alanlar ve hiç durmadan kopyala-yapıştır yapan insanların işine yarıyor. Bütçe verirsen daha yüksek depolamalı ama daha düşük hızlı bir M2 önerebilirim. Senin için önereceğim SSD ile 980 Pro arasında asla fark olmayacak.
1.200 zorlarsam 1.500 e kadar çıkabilirim.

Aklımdaki bir diğer seçenek, kullandığım laptop 4-5 bin arası satılıyor. Bunu satarak üzerine ekleyip masaüstü için hazırlıklara başlayabilirim. İstediğim gibi olursa hazır sistem alırım, olmadı 6 GB ekran kartlı uygun bir laptop bakarım. Tüm oyun bilgisayarları indirimde.

Sizin laptopa M.2 SATA takılabiliyor ancak yeni sistem topladığınızda kullanamazsınız, o yüzden 500 GB SATA SSD olarak şu modeli tavsiye ederim, birkaç gün önce 480 TL'lerdeydi ama fiyatı hala iyi sayılır:

500 yetmez, 1 TB olsun diyorsanız da şunlar:

Western Digital Blue 1 TB WDS100T2B0A 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (Ultra 3D ile aynı)

M.2 NVMe alıp dönüştürücüyle kullanırım diyorsanız da 500 ve 1 TB modelleri çok iyi fiyata olan A2000 var:

1.200 zorlarsam 1.500 e kadar çıkabilirim.

Aklımdaki bir diğer seçenek, kullandığım laptop 4-5 bin arası satılıyor. Bunu satarak üzerine ekleyip masaüstü için hazırlıklara başlayabilirim. İstediğim gibi olursa hazır sistem alırım, olmadı 6 GB ekran kartlı uygun bir laptop bakarım. Tüm oyun bilgisayarları indirimde.

Samsung 870 Evo 1 TB öneririm.

Samsung 870 Evo 1 TB öneririm.
@Ahsapzen

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Kararım Samsung 870 EVO'dan yana olacak. Şu an en uygun fiyatını bekliyorum bu kadar bekledik biraz daha beklemekte fayda var.

Amazon'da da ürün yok belki bu süreçte oraya da gelir.

GG'de bir satıcı var ama yorumların çoğu olumsuz olunca (ürünleri1 haftada kargoya dahi vermemişler) boşuna vakit kaybetmek istemiyorum.

@Ahsapzen

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Kararım Samsung 870 EVO'dan yana olacak. Şu an en uygun fiyatını bekliyorum bu kadar bekledik biraz daha beklemekte fayda var.

Amazon'da da ürün yok belki bu süreçte oraya da gelir.

GG'de bir satıcı var ama yorumların çoğu olumsuz olunca (ürünleri1 haftada kargoya dahi vermemişler) boşuna vakit kaybetmek istemiyorum.
Rica ederim. Güvenilir, hatta resmi satıcı bulup almanızı tavsiye ederim. Çünkü sahteleri piyasada dolaşıyor 870 EVO'ların:

Rica ederim. Güvenilir, hatta resmi satıcı bulup almanızı tavsiye ederim. Çünkü sahteleri piyasada dolaşıyor 870 EVO'ların:

Zaten o yüzden zamana yaymaya karar verdim, keşke Amazon'a gelse ama müşteri temsilcisi ne zaman geleceğini bilemiyoruz diyor. Güvenilir satıcı bulana kadar bekleyeceğim.

NOT: Arkadaşlar dün GittiGidiyor üzerinden sipariş verecektim, mağazanın son yorumlarında kargo geç geliyor diye yorumları okuğumdan vazgeçtim. Bugün mağaza GittiGidiyor üzerinden kaldırılmış.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı