Samsung QVO 860 1TB vs Crucial BX500 960GB

LongJohnSilver

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bilgisayarımda 256 GB M.2 SSD bulunmakta. Haliyle depolama problemim var. Buna ek olarak 2.5 bir SATA depolama cihazı almak istiyorum. İlk etapta HDD almak istedim, 1TB HDD'ler uygun fiyatta ancak biraz araştırınca ve aldığım öneriler doğrultusunda eski tip mekanik HDD almamam gerektiğini düşündüm. Ancak SSD'lerinde fiyat durumu malum. Fakat Samsung'un QVO 860 1 TB ve Crucial BX500 960 GB SSD'leri görece daha uygun fiyatta ancak daha düşük kalite SSD'ler sanırım. Benim alacağım depolama cihazını tek kullanma amacım orta-yüksek denebilecek (50-100 GB civarı) oyunları depolamak. Mühendislik öğrencisi değilim, Photoshop yahut render gibi işlerle uğraşmıyorum. Günlük kullanıcıyım dediğim gibi tek amacım oyun ya da en fazla okulumla ilgili ödev proje zart zurt depolamak olacak. Bu konuda bana neler önerirsiniz ve Samsung ve Crucial marka bu 2 SSD alınır mı uzun yıllar kullanabilir miyim? Bilgilendirmenize açığım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar para verebilecek bir imkanın yoksa HDD'de pekala depolama için alınabilir ama 7200RPM ve 64MB cache belleği olması şart. Para verebilirim dersen tabii ki de SSD oyunların daha hızlı ön yükleme yapmalarını sağlar. Samsung QVO serisi kullandığı teknolojiden dolayı ömürleri Evo serisi kadar yüksek değil. Kullandığı teknoloji normalde ömrünü kısaltır ama Smsung orada bazı geliştirmeler yapmış. Bu sebeple alınabilir. Bu SSD'nin yazma ömrü 360 TB, günlük 200GB veri yazılsa 5 yıl ömür demek

O kadar para verebilecek bir imkanın yoksa HDD'de pekala depolama için alınabilir ama 7200RPM ve 64MB cache belleği olması şart. Para verebilirim dersen tabii ki de SSD oyunların daha hızlı ön yükleme yapmalarını sağlar. Samsung QVO serisi kullandığı teknolojiden dolayı ömürleri Evo serisi kadar yüksek değil. Kullandığı teknoloji normalde ömrünü kısaltır ama Smsung orada bazı geliştirmeler yapmış. Bu sebeple alınabilir. Bu SSD'nin yazma ömrü 360 TB, günlük 200GB veri yazılsa 5 yıl ömür demek
Anladım hocam, muhtemelen tercihimi ssd olarak yapacağım çünkü bilgisayarim hdd olarak yalnızca 5400 rpm destekliyor. Üretici ile iletisime gectigimde 5400 rpm demislerdi 9

Anladım hocam, muhtemelen tercihimi ssd olarak yapacağım çünkü bilgisayarim hdd olarak yalnızca 5400 rpm destekliyor. Üretici ile iletisime gectigimde 5400 rpm demislerdi 9
5400RPM desteği sağlayan bir anakart 7200RPM'de destekler.

Yeni konular

Geri
Yukarı