Samsung R518 laptop RAM değişimi sonrası açılmıyor

yharonn92

Centipat
Daha fazla  
Detaylı anlatacağım. Bilgisayarım Samsung R518 laptop. 3 GB RAM mevcut (1+2) ve ben 4 GB RAM için (2+2) yeni Kingston bellek aldım. PC 667MHz ve DDR2 destekliyor. Tam aynı özellikten 2 GB aldım ve 1GB laptop RAM'i ile değiştirdim. Laptop açılma ışığı yanıyor ancak açılmıyor. Eski RAM'i takınca geri açılabiliyor. Bu yeni RAM sorunu falan mı anlamadım. Yardımcı olunuz, teşekkürler.

Model kodu ve RAM az bilgileri vereyim. Kingston olan yeni ve açılmamasını sağlıyor yani eskisini kullanabilirim.

IMG_20220818_215410.jpg
IMG_20220818_215419.jpg

Son düzenleme:
Ramler farklı marka olduğu için uyumlu olmayabilir. Uyumluluk sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ilgili video

Başka ne olabilir, kısa devre yapmış olabilirsiniz bu yüzden görüntü vermiyordur. Bence emin olmak için eski ramleri takıp deneyin. Ramlerle çalışırsa uyumluluktur yoksa başka olasılık düşünün.

Başka ne olabilir, kısa devre yapmış olabilirsiniz bu yüzden görüntü vermiyordur. Bence emin olmak için eski ramleri takıp deneyin. Ramlerle çalışırsa uyumluluktur yoksa başka olasılık düşünün.
Eski ramleri denedim açılıyor.

Eski ramleri denedim açılıyor.
Yeni ramleri uyum içinde sağlaması için bir şey yapmam gerekmiyor sanırım marka da fark yaratmıyor.

DDR 2 için bir şey diyemem ne yazık ki. İade imkanınız varsa RAM'i iade edip, aynı marka hatta mümkünse aynı model RAM alabilirsiniz. Birde takıp çıkarırken pili sökmenizde fayda var.

Pil? Ne pili?

DDR 2 için bir şey diyemem ne yazık ki. İade imkanınız varsa RAM'i iade edip, aynı marka hatta mümkünse aynı model RAM alabilirsiniz. Birde takıp çıkarırken pili sökmenizde fayda var.
Eski ramlerle şuan fotolarımı geziniyorum. Pil?

Neyse ya uyumluluk sorunu olduğuna eminim.

Geri
Yukarı