Samsung R522 açılıp, ekran gelmeme sorunu

Vonmindoraan

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, öncelikle forumda yeniyim konu yanlış yerde ise özür dilerim.
Bilgisayarım açılıyor fan sesi geliyor, touchpad ışığı falan yanıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Bu vaziyette bir saat civarında bekleyip yeniden açınca görüntü geliyor. Lütfen yardımcı olun.
Bu arada anlam veremediğim bir şekilde ekran gelmediği zamanlarda touchpad ışığı yanıp kalıyor ekran geldiği zaman sönüyor.

Bilgisayarımın marka ve modeli Samsung r522.
Ayrıca Windows logosu yüklenirken kapanma problemi de yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemi veya sürücü kaynaklı bir sorun olabilir. Donanım kaynaklı bir sorun da olabilir. Bunu deneme yanılma yolu ile öğreneceğiz. Bilgisayarınıza temiz Windows 10 kurulumu yapın ilk önce. BIOS update etmeyi ihmal etmeyin. Duruma göre bakacağız.

Ekran kartının çipseti değişmesi gerekiyor. Eğer uğraşırım diyosan bilgisayarın tüm fan deliklerini bantla hava alamayacak şekilde ve bilgisayarı battaniye gibi bişeyle sar daha çabuk ısınması için bilgisayarı bu şekilde aç belli bi süre sonra ısınarak kendisi kapanacaktır. Isınmadan dolayı çipset biraz oturuyo yerine. Eğer karıncalı bi görüntü geliyosa aynı işlemi tekrar uygula ikincide görüntü gelir ama en fazla 1 hafta idare eder seni bu yöntem. Kesin çözüm değişim.

Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı 2009 ekim ayında aldığım 2012' de bahar aylarında bozulan samsung r522 notebook bilgisayarımı 2019 kasım ayında yaptırdım anakart arızası olduğunu düşünüyordum ekran kartı dediler ve 2020'nin bugünü bozuldu dikiş tutmuyor acaba expres karta harici hdd veya ekran kartı takılırsa bilgisayardaki görüntü gelir mi

Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı 2009 ekim ayında aldığım 2012' de bahar aylarında bozulan samsung r522 notebook bilgisayarımı 2019 kasım ayında yaptırdım anakart arızası olduğunu düşünüyordum ekran kartı dediler ve 2020'nin bugünü bozuldu dikiş tutmuyor acaba expres karta harici hdd veya ekran kartı takılırsa bilgisayardaki görüntü gelir mi
Hocam 2012 de bozulan karta 2019 da tamir yapmak nereden aklınıza geldi?

Hocam çok bir ömrü kalmamış sanırım. Fırınlama veya çip değişimi gibi işlemlerde ne kadar gideceği belli olmuyor. Makine kadar iyi yapamıyır tamirciler. İsterseniz fırınlama vs yapın. Gidebildiği kadar gitsin. Sistemimiz çok ısınıyor mu? O yüzden de olabilir.

Hocam çok bir ömrü kalmamış sanırım. Fırınlama veya çip değişimi gibi işlemlerde ne kadar gideceği belli olmuyor. Makine kadar iyi yapamıyır tamirciler. İsterseniz fırınlama vs yapın. Gidebildiği kadar gitsin. Sistemimiz çok ısınıyor mu? O yüzden de olabilir.
Evet o modelde fanların tasarımı çok hatalı bilgisayar aşırı ısınıyor ama yine aynı senelerde asus marka notebookları insanlar battaniyenin üstünde oynuyordu sadece fan tasarımı değil ekran kartının çipseti de birtakım sorunları içinde barındırıyor neyse yine de sağol
Evet o modelde fanların tasarımı çok hatalı bilgisayar aşırı ısınıyor ama yine aynı senelerde asus marka notebookları insanlar battaniyenin üstünde oynuyordu sadece fan tasarımı değil ekran kartının çipseti de birtakım sorunları içinde barındırıyor neyse yine de sağol
Tekrar bu konuya dönmek istemem ama şunu sormak istiyorum expres kart yuvasına expres kart takıp harici bir ekran kartı ile bozulan samsung r522 notebook bilgisayarıma görüntüyü getirebilir miyim bunun mümkün olacağını söyleyenler var yardım etmek isteyenlere şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı