Samsung R538(NP-R538-DS04TR) işlemci ayarı yapmayınca kapanıyor

Blackankas

Hectopat
Yer
\Evren\Samanyolu Galaksisi\Dünya\Türkiye\
Daha fazla  
Elimde Samsung R538(NP-R538-DS04TR) bir laptop var ama güç seçeneklerinden işlemciyi sınırlamadan çalışmıyor. Bu ayarı varsayılan hale getirincede laptop birkaç saniye sonra kapanıyor. Temizleme yapmayı denedim ama vidalar aşınmış olduğu için laptopu açamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci kullanımını sınırlamadığınıda kapanıyorsa, büyük ihtimalle o kullanımı aştığı zaman çok ısınır ve kendini kapatır. Kullanım arttıkça sıcaklık da artar çünkü. Yalama vidaları sökmenin yolları var o şekilde içini açıp temizleyebilirsiniz. Ne zaman aldınız laptopu? Bildiğim kadari ile 2010-2011 yıllarından kalma bir model.

İşlemci kullanımını sınırlamadığınıda kapanıyorsa, büyük ihtimalle o kullanımı aştığı zaman çok ısınır ve kendini kapatır. Kullanım arttıkça sıcaklık da artar çünkü. Yalama vidaları sökmenin yolları var o şekilde içini açıp temizleyebilirsiniz. Ne zaman aldınız laptopu? Bildiğim kadari ile 2010-2011 yıllarından kalma bir model.
Laptop benim değil bir tanıdığım temiz kurulum yapmam ve sorunlarını düzeltmem için verdi. Tek 1 tane yalama vida var o da RAM slotlarının olduğu yerde o vidayı açmasamda kapak açılıyor ama tam değil o şekilde laptopu açsam bir sorun olurmu?

Geri
Yukarı