Samsung RV511 P6100 dizüstü bilgisayarı yükseltme

Bütçe
500

TheD4rK

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar,

Eski bir laptopum var Samsung RV511 markalı, öğrenci oldugum için yurtta vs. kullanmak istiyorum ama işlemcisi cok eski ve yavaş oldugu için pek bir işime yaramıyor. Öğrenci oldugum için çok da bir bütçem yok. PGA988 chipseti var, 4 GB RAM var 1033 MHz, 320 GB HDD'si var 5400 RPM, ekran kartı zaten yok, işlemci grafik birimini kullanıyor. Az çok kücük oyunlar oynatsın, bir de mühendislik okudugum için AutoCAD, Solid'i açsın istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Sizlerden bilgi istiyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar,

Eski bir laptopum var Samsung RV511 markalı, öğrenci oldugum için yurtta vs. kullanmak istiyorum ama işlemcisi cok eski ve yavaş oldugu için pek bir işime yaramıyor. Öğrenci oldugum için çok da bir bütçem yok. PGA988 chipseti var, 4 GB RAM var 1033 MHz, 320 GB HDD'si var 5400 RPM, ekran kartı zaten yok, işlemci grafik birimini kullanıyor. Az çok kücük oyunlar oynatsın, bir de mühendislik okudugum için AutoCAD, Solid'i açsın istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Sizlerden bilgi istiyorum. Teşekkürler.

Eğer bu laptopu yükseltmek istiyorsan yapman gereken bir tane SSD takmak ve RAM'leri en az (2*4) 8 GB RAM'e yükseltmektir başka da bir şey yapabilir misin bilmiyorum.
Herkese merhabalar,

Eğer bu laptopu yükseltmek istiyorsan yapman gereken bir tane SSD takmak ve RAM'leri en az (2*4) 8 GB RAM'e yükseltmektir başka da bir şey yapabilir misin bilmiyorum.

Cihaza takılabilecek en yüksek işlemci i7 740QM modeli. Soğutmanın yeteceğini düşünmediğim için i7 640M bulabilirsin. Ram yükseltmesi olarak 2*4GB olarak 8GB yapılabilir. +SSD yükseltmesi ile bir süre daha kullanabilirsin. İşin kötü tarafı şu ki AutoCAD ve Solid üzerinde ağır çalışmalarda cihazdan çok performans bekleme.

Solid'i bilmiyorum ama biz okulda 512 MB RAM'li PC'de AutoCAD'i açıyorduk. Ama oyun oynamak falan da istediğiniz için 8 GB RAM işinizi görür ama hafif çaplı oyunlarda 4 GB'da yeterli. Bir de SSD almalısınız. Okulda kullanacaksanız oradan buraya taşırken HDD hasar alabilir.

Geri
Yukarı