Samsung S20FE 256/8 Snapdragon şarj sorunu

dlkcynnn

Decapat
Şöyle benim telefon kesinlikle Snapdragon ama dün telefonum elimde bayağı kaldı hemen pil seviyesi düşüyordu, bugün de sabah %34'te taktım doldu an aldım, fakat şunu fark ettim şu an %90 10'dkda oldu ama halen düşüş olmadı sanki pil bilmiyormuş gibi hissiyat oluyor, normal mi? Benim bu şansım nedir böyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tavsiye olarak telefonu haftada 1 kere de olsa %15'de bırakıp kapalı şarj eder misiniz? Sürekli açık şarj etmek de benim açımdan bataryanın kalibresini öldürüyor ve bir süre sonra hiçbir şey yapılmayan cihaz direkt %100'den %99 oluyor.

Hocam tavsiye olarak telefonu haftada 1 kere de olsa %15'de bırakıp kapalı şarj eder misiniz? Sürekli açık şarj etmek de benim açımdan bataryanın kalibresini öldürüyor ve bir süre sonra hiçbir şey yapılmayan cihaz direkt %100'den %99 oluyor
Ama alalı daha 2 gün oldu çok sinirim bozuldu of mesela halen yuzde85 te takılı kaldı batarya mı bozuk oluyor yani %15 de mi takayım diyorsunuz tamam öylede denerim

Ama alalı daha 2 gün oldu çok sinirim bozuldu of mesela halen yuzde85'te takılı kaldı batarya mı bozuk oluyor yani %15 de mi takayım diyorsunuz tamam öylede denerim.

Hocam 1 saat kullandınız diyelim hala mı %85 de kalıyor? Eğer öyleyse bir sıkıntı var gibi aldığınız yere sormanız gerekebilir veya Samsung müşteri hizmetlerini bir arayın derim. Kullanan hocalarımız ve kullanıcılar vardır. Onlar daha deneyimliler tabii de. @BERWAR hocam siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
60 Hz ayarında kullanıyorsanız da az şarj tüketiyor da olabilir. 120 Hz biraz daha hızlı götürüyor gibi.

İlk şarjlarda daha batarya kalibrasyonu sağlanamamış oluyor. 1 günlük kullanımla pil bozuk kararı verilemez. En az bir 4-5 kez doldurup boşaltacak kadar kullanım yapılmalı.

İlk şarjlarda daha batarya kalibrasyonu sağlanamamış oluyor. 1 günlük kullanımla pil bozuk kararı verilemez. En az bir 4-5 kez doldurup boşaltacak kadar kullanım yapılmalı.
Oh be teşekkür ederim içim rahatladı Peki bu telefonun şarjını nasıl ayarlamaliyim % de kaça düşünce takmaliyim
Oh be teşekkür ederim içim rahatladı Peki bu telefonun şarjını nasıl ayarlamaliyim % de kaça düşünce
Hocam 1 saat kullandınız diyelim hala mı %85 de kalıyor? Eğer öyleyse bir sıkıntı var gibi aldığınız yere sormanız gerekebilir veya Samsung müşteri hizmetlerini bir arayın derim. Kullanan hocalarımız ve kullanıcılar vardır. Onlar daha deneyimliler tabii de. @BERWAR hocam siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
60 Hz ayarında kullanıyorsanız da az şarj tüketiyor da olabilir. 120 Hz biraz daha hızlı götürüyor gibi.
Çok teşekkür ederim 60 hz ayarında yazıyor ama ben onu ayarlamaya bilmiyorum yok 1 saatte durumu olmuyor sadece 10 dkka bekliyor öyle deyim pil bilmiyormuş hissi oluyor dün mesela hemen hemen hızlı inmişti o yüzden

Oh be teşekkür ederim içim rahatladı peki bu telefonun şarjını nasıl ayarlamaliyim % de kaça düşünce takmaliyim.

Oh be teşekkür ederim içim rahatladı peki bu telefonun şarjını nasıl ayarlamaliyim % de kaça düşünce

Çok teşekkür ederim 60 Hz ayarında yazıyor ama ben onu ayarlamaya bilmiyorum yok 1 saatte durumu olmuyor sadece 10 dkka bekliyor öyle deyim pil bilmiyormuş hissi oluyor dün mesela hemen hemen hızlı inmişti o yüzden.

Hocam telefonu güle güle kullanın ilk başlarda @Evil Belief hocamın dediği gibi durumlar oluyor. Ben S7 kullanıyorum 2.el bataryayı değiştirdiğim günden beri fix %15'de kapatıp şarjda takıyorum. Açık da şarj edebilirsiniz sıkıntı yok ama önerim haftada 1 kapalı şarj edin.

Hocam telefonu güle güle kullanın ilk başlarda @Evil Belief hocamın dediği gibi durumlar oluyor. Ben S7 kullanıyorum 2.el bataryayı değiştirdiğim günden beri fix %15'de kapatıp şarjda takıyorum. Açık da şarj edebilirsiniz sıkıntı yok ama önerim haftada 1 kapalı şarj edin.
Tamam teşekkür ederim dün birden beklemeden düşünce bugünde bekleyerek düşünce dedim sorun mu var yeni aldım.soncta uzulurdum

Tamam teşekkür ederim dün birden beklemeden düşünce bugünde bekleyerek düşünce dedim sorun mu var yeni aldım.soncta uzulurdum
Telefon kendini kullanıma göre hazırlıyor ilk haftasında. Bende ilk aldığımda şüphelenmiştim. Şuan 120 Hz'de kullanıyorum 6-7 saat ekran süresi veriyor. Mobil Veri çok yiyor şarjı fakat Wifi ile az yiyor.

@dlkcynnn sadece %0'a düşürmeyin yeter. İstediğiniz zaman takın istediğiniz zaman çıkarın.

Eskiden pili %20-80 arasında tutun diye önerilirdi ama artık onu da saçma buluyorum şahsen, kullanmak için para döktüğümüz ürünü niye %60 kapasiteyle kullanalım?

Geri
Yukarı