Samsung S20 FE mi iPhone 11 mi?

Normalde kesinlike S20FE Snapdragon 865'li versiyonunu alacaktım fakat annemin üstüne ekleyip 11 alabileceğimizi söylemesiyle bir düşündürdü.
Bence hepsinden önce iOS'e geçtiğinde Android'e alışmış biri olarak yıllardır kolayca yaptığın bir sürü şeyin önüne taş koyulmasına alışıp alışamayacağını düşünmen lazım. Android'in serbest yapısına alışmış birisine iOS cehennemi yaşatıyor.

Telefonun ekranına göz zamanla alışır. Elde tutuş hissine alışılır. Görünüşüne alışılır. Telefonların farklı özelliklerine de kısa sürede alışılır ama bu dediğim şey (sürekli 3. parti programlara mahkum edip uğraştırması) insanı kanser ediyor iOS'te.

Normalde kesinlike S20FE Snapdragon 865'li versiyonunu alacaktım fakat annemin üstüne ekleyip 11 alabileceğimizi söylemesiyle bir düşündürdü.

Hocam kullanacak olan sizsiniz. Bana bir böyle teklif gelse hiç beklemeden SD 865'li S20 FE alırdım. Kamera için değil performans benim için önemli. Bir iOS güncellemesi telefonları tepetaklak ediyor ve işin ilginç yanı iPhone 11'de şarj adaptörü de yok.

Hocam kullanacak olan sizsiniz. Bana bir böyle teklif gelse hiç beklemeden SD 865'li S20 FE alırdım. Kamera için değil performans benim için önemli. Bir iOS güncellemesi telefonları tepetaklak ediyor ve işin ilginç yanı iPhone 11'de şarj adaptörü de yok.

Ekran farklarını biraz inceleyip karar vermeyi düsünüyorum, ayrıca S20FE'nin tasarımını pek beğenmedim fakat donanımsal anlamda iyi olduğu icin onu da tercih edebilirim.
Bence hepsinden önce IOS'e geçtiğinde Android'e alışmış biri olarak yıllardır kolayca yaptığın bir sürü şeyin önüne taş koyulmasına alışıp alışamayacağını düşünmen lazım. Android'in serbest yapısına alışmış birisine iOS cehennemi yaşatıyor.

Telefonun ekranına göz zamanla alışır. Elde tutuş hissine alışılır. Görünüşüne alışılır. Telefonların farklı özelliklerine de kısa sürede alışılır ama bu dediğim şey (sürekli 3. parti programlara mahkum edip uğraştırması) insanı kanser ediyor IOS'te.

Anladım hocam, kendi telefonumdan bir şey aktarmayacağım yeni telefona, 3.parti programlar da aşırı kullanıyorum aslına bakarsak bir düşüneceğim sanırım.

@Silinen üye Evet zaten Exynos 990 modelinin performansı, ısı yönetimi, termal verimliliği ve güç tüketimi berbat. Snapdragon 865 yongasının S20 FE modelinde olmasını kendisini abileri S20 ve S20 Plus modellerinden daha alınası bir cihaz yapıyor.
fakat ekranı şöyle ekranı böyle diye diye beynimi çeldiler. O yuzden fikrinizi almak istedim.
Daha önce AMOLED ekran kullanmadıysan sana sorun yaratacağını düşünmüyorum. Ancak AMOLED deneyimin varsa Iphone 11 ekran konusunda üzer. Samsung'un orta ve orta üst eski cihazları bile 11 modelinden daha iyi bir panele sahipler. Aradaki farkı siz düşünün.

Deneyimlerini paylaşır mısın? Bende almayı düşünüyorum fakat, tasarım anlamında gerçekten 2 bin liralık telefon gibi nedense POCO GT daha çok aklımı çeliyor.

Telefon elime ulaşalı daha 2 gün oluyor. Çok fazla kurcalamadım, fakat arayüz olarak ve sunduğu yazılım olarak gayet iyi bir telefon özellikle telefonda bir sorun var ise kontrol etme olayı vs. aşırı iyi. Oyun olarak ise sadece Play Store'dan Minecraft'ı indirdim onu 120 Hz de deneme fırsatı buldum. Gayet akıcı bir şekilde oynatıyor, zaten işlemcisi iPhone 11 ile birebir gibi şarj ise %20'lerden %100 olması için 1.15 gibi bir saat vadediyor. Lacivert rengini aldım, tasarımı pek hoş değil ama eline aldıkça güzel gelmeye başladığını fark ettim. :D

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı