Samsung S23 alınır mı?

Batarya dışında S23 ile İphone 12 kıyaslanamaz bile, ekrandan tut yonga setinden kameraya kadar S23 aynı fiyata çok daha iyi bir telefon. Yani S23 alternatifi İphone 12 olmamalı.

Çok mantıksız ve bilgi eksiği olan bir yaklaşım. Yenileme hızı(HZ) evrenseldir. Kısaca nerede olursa olsun 60h=60hz. Sana belki İOS animasyonları daha akıcı gelmiştir.
Hocam pek öyle demeyelim. Xiaomi cihaz kullanıyordum. 60hz yine de 60hz gibi değildi. 120hz'in Apple ve Samsung cihazlardaki gibi bir akıcılığı yok. Samsung ve Apple bu konuda 60hz'i ve 120hz'i çok stabil veriyor. Yani @Erenk1905 'in söylediği kısmen doğru. Samsung'un 60hz'i gayet stabil. Apple'ında öyle.
Batarya konusunda sıkıntı falan yaşamaz. Nerden vardınız bu kanıya?
Evet yapılan testlerde S23'ün batarya testleri gayet güzel. S23 Plus ve Ultra modelleri QHD ve 120hz testlerde İphone 14 Pro Max ile kafa kafaya gidiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yenileme hızının donanımsal olarak aynı olduğunu ben de biliyorum ama yazılımsal olarak iOS Android'den daha akıcı. Yazdığım mantıksız ya da bilgi eksikliği değil.
Hocam dediğinde haklısın ama bu Samsung için geçerli değil. :) İkisi de yazılımsal olarak iyi durumda.

Exynos çöpünün yeterli işlemci gücü olmamasından kaynaklı bir sorun o. Günümüz modern işlemcilerde böyle bir sorun yok zaten.
Hayırlı olsun.

O modern işlemcilere sahip cihazlarda ekran hızını 60Hz yap bak bakalım var mı yok mu? O cihazlarda 120Hz kullanıldığı için sana sorunsuz geliyor. 60Hz da öyle değil.

Hocam pek öyle demeyelim. Xiaomi cihaz kullanıyordum. 60Hz yine de 60Hz gibi değildi. 120Hz'in Apple ve Samsung cihazlardaki gibi bir akıcılığı yok. Samsung ve Apple bu konuda 60Hz'i ve 120Hz'i çok stabil veriyor. Yani @Erenk1905'in söylediği kısmen doğru. Samsung'un 60Hz'i gayet stabil. Apple'ında öyle.

Evet yapılan testlerde S23'ün batarya testleri gayet güzel. S23 Plus ve Ultra modelleri QHD ve 120Hz testlerde iPhone 14 Pro Max ile kafa kafaya gidiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam dediğinde haklısın ama bu Samsung için geçerli değil. :) ikisi de yazılımsal olarak iyi durumda.

Hocam attığım videodaki iki cihazda 60Hz. 120Hzlı cihazlarda 60Hz S10 plustakinden daha kötü. Ben S20 kullandım. 120Hz da yağ gibi akan cihaz 60Hz da kasıyordu. S20 ve diğer 120Hzlı Android cihazlardaki 60Hz ı gördükten sonra IOS'un bu konuda kesinlikle daha iyi olduğunu düşünüyorum.

O modern işlemcilere sahip cihazlarda ekran hızını 60Hz yap bak bakalım var mı yok mu? O cihazlarda 120Hz kullanıldığı için sana sorunsuz geliyor. 60Hz da öyle değil.

Hocam attığım videodaki iki cihazda 60Hz. 120Hzlı cihazlarda 60Hz S10 plustakinden daha kötü. Ben S20 kullandım. 120Hz da yağ gibi akan cihaz 60Hz da kasıyordu. S20 ve diğer 120Hzlı Android cihazlardaki 60Hz ı gördükten sonra IOS'un bu konuda kesinlikle daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Doğrudur hocam. S20, Note 20 gıbı kronik sorunlu cihazlardan. Ekran konusunda pek iyi olduğunu da düşünmüyorum. Elimde ki Poco X3 Pro 60hz'ini S9+ ile kıyaslamıştım X3 Pro resmen kasıyordu. S22 Ultra, İphone 13, 13 Pro Max, 14 Pro gibi cihazları denedim. Diğer markalara göre bir fark göremedim.

Android'i savunmanızı anlamış değilim. @Umut Nas hocamızı bilen bilir. Kendisi Saf Android "Custom ROM" kullanıyor, o bile memnun değil bu durumdan. Kendisi sırf akıcı olmadığı için IOS'a geçiş yapacak.
Umut hocan 9T kullanıyor.

@Saarkadaş,

S23'den daha iyisi yok fiyat performans olarak. Al geç, 13 modelinden de 14 ve 14+ modelinden de üstün.

iPhone 14'de A16 Bionic olsa belki tartışırdı ama A15 Bionic var, S23'ün o.c'lu 8 Gen 2'si GPU'da bariz farkla A16'yı geçiyor CPU'da benzerler. Kamerada zaten S22 bile baş ediyordu iPhone 14 ile, S23'de ise doğrudan daha iyi sensorlere geçildi. S23'un ezici bir üstünlüğü var, her anlamda daha iyi bir deneyim yaşatır ayrıca S23 5-6 yıl rahat ve sorunsuz bir kullanim sunar, iPhone daha uzun omurlu demeleri hurafeden ibaret. Pil sorunuda çözüldü, S22'nin SoC'u tam yükte 13-14W çalışırken S23 9-10W çalışacak. Son olarakta Android 2 yil sonra kasar diyenler eline 4 yıllık S10, Note 10 veya 5 yıllık S9 vs. alsın, baksın bi' kasıyor muymuş? :D

Hocam sizi anlıyorum, ama son dediğiniz gerçekten saçma geliyor bana. Kullanmasam belki size hak payı verebilirdim ama ben S21 FE'yi 60 Hz de kullandım, aynı şekilde iPhone 11'de kullandım ve iPhone 11 kullanmayı bıraktıkdan çok kısa süre içerisinde S21 FE kullanmaya başladım. İkisi de saniyelik frame drop yemiyordu, gayet akıcılardı. 60 Hz 60 Hz'dir, belki iOS animasyonları daha soft geliyordur size, ama One UI'deki animasyonlarda da çok fark yok. Anlam veremedim.

İkisi de 60 Hz, aralarında bir fark göremedim.

Aynı şeyleri bir daha yazmayacağım. Alıntıdaki mesaji okuyunuz. Bu arada iPhone, Android'den uzun ömürlü değil. S4 zamanlarında değiliz biz.

Batarya tarafinda da sorun yaşamazsınız.

Son düzenleme:
iPhone 8'in rakibi S8-S9'da güncelleme almasa bile hâlâ fazlasiyla kullanilabilir düzeyde. Daha uzun ömürlü bayağı kapsamli bir kavram. S23'ü iPhone 13 ile kıyaslarken eksi sayılamaz bu.

Alınır. Saat hediyesiyle beraber güzel kampanya.

iPhone 8'in rakibi S8-S9'da güncelleme almasa bile hâlâ fazlasiyla kullanilabilir düzeyde. Daha uzun ömürlü bayağı kapsamli bir kavram. S23'ü iPhone 13 ile kıyaslarken eksi sayılamaz bu.

S23 alan kullanmasını bilirse uzun süre kullanabilir. iPhone 13 7 yıl gider derken ötekinede 2 yılda pert olur yazmadım. Onada 6 yıl süre verdim. Bu benim kendi düşüncem. Benim gibi düşünen çok insan varki IPhone'lar peynir ekmek gibi satıyor.

S23 teknik açıdan IP14 ile kıyaslanabilir fiyat olarak ise IP12 sevieysinde olduğundan paranızın kıymeti varsa S23 almak daha mantıklı.

Androidler Samsung harici 1 2 senelik cihazlar bence. Xiaomi yazılım tarafında çok kötü bir firma. 5 senelik Samsung S9+ hala mükemmel çalışıyor. Yazılımda Apple ve Samsung en iyisi ama Apple donanımı yazılıma en iyi entegre eden firma.

S23 Ultra ve İphone 14 Pro Max çok iyi modeller ama bence iki firmanın en iyi telefonları şu an S23 Plus ve İphone 14 Pro bence.

Androidler Samsung harici 1 2 senelik cihazlar bence. Xiaomi yazılım tarafında çok kötü bir firma. 5 senelik Samsung S9+ hala mükemmel çalışıyor. Yazılımda Apple ve Samsung en iyisi ama Apple donanımı yazılıma en iyi entegre eden firma.
OnePlus ve Pixel'lerin de Xiaomi, Realme gibi olduğu söylenemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı