Samsung S27E330 Yazılar Okunmuyor

Rinnegan 1

Decapat
Merhaba, uzun zamandır bu problemi yaşıyorum. Samsung S27E330 '27 inç "1080p" monitörüm var. Webde veya YouTube'da gezinirken yazıları okumakta aşırı güçlük çekiyorum. Bunu Reddit'te bayağı araştırdım. Ana problem monitörün 1080p olmasıymış, sanırım bu çözünürlüğe 2K monitör almam gerekiyordu. Sizin de fikrinizi sormak istedim pikselleşmenin tek sebebi bu 1080p olayı mı? Başka problemler olabilir mi?

Eğer Windows'u bazı FPS ayarları için tam performansa çektiyseniz yazılar biraz bulanık olabilir.

O zaman çok daha kötüydü. Hiç okuyamıyordum, sonradan halletim. Şu an Web'de gezinirken mesela Vikipedi'de %175 yakınlaştırma ile okuyorum. %100'de yazılar felaket küçük hiç okunmuyor bile. Zaten piksellerde gözüküyor acaba 32 inç 2K monitör mü alsam karar veremedim.

Görüntü ayarlarından ölçeği %125 yapmayı deneyebilirsiniz.
Her şeyi denedim hocam. %125 yaptığım zaman bazı sitelerin fonksiyonları tam çalışmıyor sıkıntı çekiyorum. Zaten 27 inç yaklaştırma yapınca her piksel gözümü yoruyor çok gözüktüğü için. Bıktım sanırım yeni monitör alıcam ama fiyatlarda belli pff.

Yeni konular

Geri
Yukarı