Samsung S3 için hangi ROM seçilmeli?

Şimdi, ben dediğiniz Pico paketini ve 14.1 yüklüyorum. Bu sonuncu soruşum emin olmak için söylüyorum :D Bu ikisi birbirine sıkıntı vb. çıkarmaz değil mi? @5062 Android 7.1 ROM'unda Wi-Fi, Mobil Veri, Aramalar vb. sıkıntısız çalışıyor mu?

Gapps konusunda ARM ve uygun sürümü seçtiğiniz sürece istediğiniz paketi yükleyebilirsiniz, sıkıntı olmaz.

S3'te her türlü Android sürümünü denedim. Hepsi özellik bakımından neredeyse %100 sıkıntısız çalışıyor. Ama stabilite bakımından özellikle 6.0 ve sonraki sürümleri hiç beğenmiyorum. Stabiliteyi önemsiyorsanız CM 12 üzerine çıkmıyorum ben. Arada sıkılınca CM12.1 yüklüyorum o da fena değil.

Zaman sıkıntınız yoksa ve uğraşmayı seviyorsanız deneyebildiğiniz kadar ROM deneyin bence. Herkesin zevki farklı oluyor.

An itibariyle 14.1 zip yüklerken bu hatayı alıyorum. Nasıl düzelteceğim? @5062 @Alchemist
7.jpg

ROM yüklemeden önce /system klasörünü silmiştim TWRP'den. Ondan kaynaklana bilir mi?

Son düzenleme:
@fromhell1 Bu sorunla daha önce hiç karşılaşmamıştım. Sizin için internette küçük bir araştırma yaptım. Bulduğum sonuçlar üzerinden konuşacak olursam Error 7 hatası başka telefonun ROM'unu yüklemeye çalışırken alınan bir hata gibi görünüyor.

Sizin yüklemeye çalıştığınız ROM'un doğru olduğunu varsayarak bu ihtimali atlıyorum.

Birkaç yorumda da TWRP kullanılmadığında alınan bir hata olduğundan bahsedilmiş. Attığınız ekran görüntüsüne göre siz TWRP kullanıyorsunuz ama güncel TWRP sürümünü kullandığınızdan emin olun. Eski sürümlerden birisini de yüklemiş olabilirsiniz. En güncel sürümü twrp.me adresinden indirebilirsiniz. (En güncel sürüm 2017 tarihli olduğundan büyük ihtimalle burası da çıkmaz yol ama bakmakta fayda var)

Ayrıca bir videonun yorumlarında ise şu şekilde bir çözüm önerisi gördüm. Altındaki 15 kadar yanıtta herhangi bir kötü yorum yok ve birçok kişi sorunu çözdüğünü belirtmiş. Alt tarafa gördüğüm yorumu çevirerek yazıyorum:

Kod:
1) Sistem dahil olmak üzere TWRP'den her şeyi silin. (Her şeyi de silme SD Kart kalsın ROM onda sonuçta :) )
2) ROM .zip dosyasını yükleyin.
3) Error 7 çıkacak.
4) Telefonu yeniden başlatın ve direkt TWRP'ye girin.
5) Aynı .zip dosyasını hiçbir şey silmeden yeniden flaşlayın.

Son olarak üstte yazdığım hiçbir şey işe yaramazsa birçok yerde gördüğüm ROM'un içindeki bir dosyadan birkaç satırı silme yöntemini de gördüm. Son çare olarak bu da denenebilir, altta ilgili linkleri paylaşıyorum ama benim kendi önerim üsttekiler olmazsa başka bir ROM denemeniz olacaktır. Ama isterseniz alttaki yöntemi de deneyebilirsiniz.

Rom yüklerkenki Error: 7 hatasının çözümü. - TeknoSeyir

[FIX][SOLVED]Status 7 Error with CWM or TWRP Recovery on Rooted Android!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben hepsini denedim sonuç aynı, o yüzden bıktım 4.4.4 yüklüyorum şu anda memnun kalmazsam kısa süre içinde 5.1'e geri dönerim, sağolun uzun yazınız için.
Sonuç hepsinde aynı, error 7, error 7, error 7. Önceki kullandığım 5.1'e geri gdönüyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı