Samsung S3 Mini telefonu hayata döndürmek

Untouchablee

Hectopat
Merhaba. Şu anda kullanmıyor olduğum bir Samsung S3 mini telefon var. Yedekte bulunsun diye bir köşede bulunduruyorum. Telefon aşırı derecede kasıyor. Bu telefona 2 yıl önce bir virüs girmişti. Telefon tamircisine verdim fakat fabrika ayarlarına sıfırlamaktan başka bir şey yapamadılar. Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra virüs çıkmaya devam etti. Kendim de kaç defa fabrika ayarlarına sıfırlasam da bir faydası olmadı. Daha sonra zar zor bir şekilde Google Play üzerinden bir virüs programı yükledim ve çalıştırdım. O gün bu gündür virüs çıkmıyor karşıma ama telefon aşırı fazla kasıyor. Eski olduğundan mı kasıyor, yoksa virüs bir hasar oluşturdu ondan mı kasıyor emin değilim fakat bana göre her ikisinin de etkisi var.
Bu telefonu hayata döndürmek için bir şey yapılabilir mi? Hani arama yapsın yeter derler ya ben de onu istiyorum. Şu an bu telefonda arama yapmak istesem aramak istediğim kişiyi arayana kadar çok uzun zaman geçiyor. Yeni telefon almamış olsaydım kanserden ölürdüm sanırım:D
Hayata dönmesi mümkün müdür yoksa hayatımdan tamamen çıkarsam iyi mi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kendi eski Samsung Galaxy Note 3 telefonuma can verdim. Nasıl diye soracak olursan şu şekilde; önce 100% şarj yapıp , Aptoide'yi kurdum, sonra ise Steam, biraz oyun, gboard, MIUI 9 ve MIUI icon pack kurarak telefonu ilk alındığındaki haline döndürdüm.

Bence bırak huzur içinde yatsın hacı.. Şaka bir yana internette kasmayan android arayüzü arayıp yükleyebilirsin.
Pek bir bilgim yok bu konularda. Root ile mi oluyor bu dediğiniz?

Yerinde olsam güzel bi ROOT'lar, sonrasında da Custom Recovery kurup, XDA'dan güzel bir Custom ROM kurardım.[emoji41]
Bunları detaylı ve güzel bir şekilde anlatan bir sayfa var mı acaba?

Ben kendi eski Samsung Galaxy Note 3 telefonuma can verdim. Nasıl diye soracak olursan şu şekilde; önce 100% şarj yapıp , Aptoide'yi kurdum, sonra ise Steam, biraz oyun, gboard, MIUI 9 ve MIUI icon pack kurarak telefonu ilk alındığındaki haline döndürdüm.
Kasmayı nasıl giderdi apdoite?

İnternette biraz araştırırsan bulabilirsin, bir çok konu ve video olduğundan eminim. ROOT Attıktan sonra en doğrusu S3 Mini için Custom ROM kurmak olacaktır, tahmin ediyorum ki şuan onu en zorlayan şey o Samsung'un eski Touchwiz'i.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı