Çözüldü Samsung Secure Erase Kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Koçara

Kilopat
Daha fazla  
Win 10 işletim sistemimin yüklü olduğu Samsung 850 Evo SSD diskimin kullanımı 9.60 TB'a ulaştığı için Magician yazılımını kullanarak Secure Erase uyguladım. Daha sonra yeniden format atıp işletim sistemini kurdum. Fakat Magician yazılımı tekrar kurup kontrol ettiğimde aynı şekilde 9.60 TB kullanımın olduğunu gördüm. Yani disk sıfırlanmadı. Fakat Secure Erase sonunda başarıyla sonuçlandı diyordu. Bu normal midir? Yoksa yanlış bir şey mi yaptım? Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sıfırlanmaması normal. Secure Erase sadece geri döndürülemeyecek şekilde diskteki verileri siliyor. Sıfırlansaydı SSD'lerin ömrü sonsuz olurdu. :) Toplam yazma ömürleri var ve 9.60 TB kadarı harcanmış durumda. Daha çok var ömrünün bitmesine. Dert edecek bir şey yok.

Sıfırlanmaması normal. Secure Erase sadece geri döndürülemeyecek şekilde diskteki verileri siliyor. Sıfırlansaydı SSD'lerin ömrü sonsuz olurdu. :) Toplam yazma ömürleri var ve 9.60 TB kadarı harcanmış durumda. Daha çok var ömrünün bitmesine. Dert edecek bir şey yok.
Ortalama kaç TB daha veri alır?

850 evo serisinde 75 TB'a kadar yolu var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dakika 4:02'den itibaren izleyenler için cevap orada gizli. :) 250 GB ile 120 GB versiyonları arasında fark olabiliyor, bunu belirtmek gerek. Videoyu izleyemeyecek olanlar için yine yazmış olayım, 250 GB 850 Evo'da 75 TB veri yazma ömrü sunulmuş. Daha gider mi peki? Şans. Gidebilir de, gitmeyebilir de.

Konu kapanmıştır. Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı