Samsung SF511-S05TR'ye Hangi Mac OS Sürümünü Kurmalıyım?

• Konuyu başlatan Naci
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 650
N

Naci

Ziyaretçi
Arkadaşlar, uzunca zaman uğraşıp pes etmiştim neredeyse. Hemen her dağıtımı denedim ancak en sağlamı iatkos ml2 olmuştu. Bu sürümdeki gideremediğim sıkıntılar ise çözünürlüğü 1024x768'in üstüne çıkaramamak ve wifi kartını tanıtamamaktı (ki sonradan araştırınca Broadcom'un çalışmadığını öğrendim), USB 3.0 çalışmıyordu, etherneti güç bela tanıtmıştım, mikrofon cızırtıları gibi ufak tefek şeyler.

Onca zaman geçti üzerinden, 1-2 ay uğraştım. Günde 10-15 kurulum yaptığımı bilirim ve pek çok sürümü denedim ama stabili yakalayamadım. Bugün Mavericks'i denemeye karar verdim. 10.9.2 sürümünü sanal makine vasıtasıyla indirip unisbeast ile yazdım, kuruluma geçtim ancak ekran çok soluktu. "GraphicsEnabler=No" ile de denedim, sonuç aynı. Unibeast'te ise sadece laptop support ve Mac Store App Mavericks 10.9'u işaretledim. Kurulum da arada koyulaşıp geri geliyordu.

Her neyse, kurulum tamamlandı. Yeniden başlattım fakat USB'den boot etmedi ve şöyle bir hata aldım:
rTywl.jpg

Bu benim ekranım değil ama hata bu. AHCI mode açıktı ve artık USB'yi de görmüyordu. Sizce hatam nerede? O kadar uğraştım, bir türlü içime sinerek çalıştıramadım. Mavericks olmasa da bu makineye önerebileceğiniz bir sürüm var mı? Teşekkürler.

Laptop'um Samsung SF511-S05TR.
Ürün sayfası: http://www.samsung.c.../NP-SF511-S05TR
  • Nvidia GT520M
  • i5 2410M
  • 4 GB DDR3 bellek
İsterseniz Everest raporunu yükleyebilirim ayrıntılı bilgi için. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi forumlar. @Recep Baltaş, ilgilenirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı