Samsung Smart TV HDMI sorunu

Quarinal

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, 4-5 yıldır Samsung Curved Smart TV (modelini tam adıyla bilmiyorum) kullanıyoruz. Bu zamana kadar bir problem yoktu ama bu akşam bir sorunla karşılaştık. Televizyon normal çalışıyordu, yarım saat kapatıp açtıktan sonra Tivibu'nun göstermediğini fark ettik. Normalde televizyonun arkasında 1. HDMI girişi boş, 2. girişte Tivibu, 3. girişte PlayStation ve 4. giriş boş olarak kullanıyorduk. Ben de acaba sorun girişte mi dedim ve Tivibu'nun kablosunu 1. girişe taktım. Televizyon -2. HDMI girişi seçili olmasına rağmen- 1. girişteki Tivibu'yu göstermeye başladı. Daha sonra PlayStation'u açmaya çalıştım. 3. girişi seçtiğimde otomatik olarak PlayStation açıldı ama ekrana görüntüsü gelmedi hala Tivibu gösteriyordu. Daha sonra boş olan 4. girişi de seçtim TV'den ve o da Tivibu'yu göstermeye devam etti. Şu an PlayStation'un görüntüsü bir türlü gelmiyor ve hangi giriş seçili olursa olsun hep Tivibu'yu gösteriyor. Normalde boş olan bir giriş seçildiğinde ekran siyah olarak kalırdı ve sinyal yok yazardı ama şu an ne olursa olsun hep Tivibu var ekranda.

Anlatım biraz karışık olmuş olabilir kusura bakmayın ama PlayStation'un hiçbir şekilde görüntüsünü alamamak gerçekten sinir bozucu bir durum. Aklına ufacık bir çözüm gelen varsa şimdiden teşekkür ederim.

Hocam Tivibu cihazı tamamen söküp deneyin. Olmazsa fabrika ayarlarına sıfırlama yapın.

Tamam hocam. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapın.

Geri
Yukarı