Samsung Sunar: Yeni Göz Alıcı Tasarımı ile “Massimo Zucchi Buzdolabı”

'Konu Dışı' bölümünde Recep Baltaş tarafından 29 Mart 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.913
  Beğenileri:
  42.502
  Yer:
  İstanbul
  Samsung lüks beyaz eşyalar dizaynları dünyaca ünlü İtalyan tasarımcı Massimo Zucchi ile işbirliği yaptı.

  İstanbul, 28 Mart, 2011 Tüketici elektroniği alanında pazar lideri olan ve yenilikleriyle ödüller kazanan Samsung Electronics Co., İstanbul’da düzenlenen Ortadoğu ve Kuzey Afrika Forum toplantısında ünlü mücevher tasarımcısı Massimo Zucchi tarafından tasarlanan yeni buzdolabı modeli Massimo Zuchhi’yi tanıttı.

  Zucchi, Roma Üniversitesi’nde mimarlık eğitimini tamamladıktan sonra lüks ürünler tasarlamaya başladı ve kısa süre sonra da Milano’da kendi tasarım stüdyosunu açtı.

  Samsung’un Dijital Cihazlar Bölümü’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Chang Wan Hong yeni modelle ilgili yaptığı açıklamada, “Böylesine parlak bir sanatçı ile ortaklık yaptığımız için çok şanslıyız. Samsung’un premium elektrikli ev aletleri geliştirme konusundaki uzmanlığı ile Massimo Zucchi’nin lüks ürünler yaratama konusundaki yeteneği biraraya geldi ve sonuç olarak Massimo Zucchi buzdolabı ortaya çıktı. Sonuçtan oldukça memnunuz ve müşterilerimizin yeni buzdolabı modelinin fonksiyonlarından ve zarafetinden etkileneceklerine inanıyoruz.” dedi.

  Massimo Zucchi buzdolabı, iç ve dış özellikleri ile zarif tasarımı ve fonksiyonelliği harmanlıyor. Zarif tasarımın öne çıkan unsurları arasında yer alan Şampanya Kapı Kolu (Champagne Handle) yumuşak tonlardaki pembe ve altın renkli hatları ile hafifçe parlıyor ve tutma yerini aydınlatıyor. Aynen bir şampanya kadehindeki köpükler gibi, Şampanya Kapı Kolu da bulunduğu ortama sofistike bir hava katıyor.

  Ayrıca, Samsung’un yeni Bid baskı teknolojisi mürekkebi cam içinde eriterek ışığın buzdolabının dış yüzeyinden de yansıyarak daha kusursuz ve parlak bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Bu  Mücevher Işığı etkisi ayrıca buzdolabının kapısı açıldığında da görülebiliyor ve buzdolabının tüm iç görünümünü metalik efekti ile tamamen aydınlatıyor.

  Çift LED ışıklı aydınlatma özelliği Samsung’un Massimo Zucchi buzdolabı modelinin tüm iç bölümlerini, en küçük köşesi de dahil olmak üzere aydınlatıyor; böylece kullanıcılar yiyecekleri rahat bir şekilde yerleştirebiliyor. Buzdolabının yan kapılarındaki geniş alan ince raf üniteleri ile birlikte daha geniş yiyecekler için ekstra alan sağlıyor. Samsung’un Twin CoolingPlus Soğutma Sistemi buzdolabının optimal nem düzeyinin korunmasını ve yiyeceklerin daima taze kalmasını sağlıyor. Ayrıca bölmeler arasında kokuların birbirine karışması önleniyor ve yiyeceklerin kokuları ve tatları muhafaza ediliyor.

  Ekstra kontrol ve rahatlık arayanlar için Samsung’un Coolselect Zone- buzdolabı içinde buzdolabı- özelliği kullanıcıların tek bir düğmeye dokunarak saklama gereksinimlerine uygun ısı derecesini seçmelerini mümkün kılıyor. Samsung’un buzdolabının içindeki Mini Bar bölmesi üzerindeki soğutma kapağı içecekleri hiç olmadığı kadar serin tutuyor. Paslanmaz çelik kapak soğuk havayı tutuyor, böylece kullanıcılar her an soğuk içeceklerinin keyfini çıkarabiliyor.Massimo Zucchi, Samsung’un dördüncü nesil Dijital İnvertör Kompresörünü içeriyor ve kullanıcılara enerjiden tasarruf etme fırsatı sunuyor. Dünyanın en üstün birinci sınıf enerji etkinliği özelliğine sahip kompresör, ısı düzeyini, nem oranını ve kullanım şekillerini ayarlayarak enerji tüketimini yüzde 20’den daha fazla azaltıyor. On adet sensör, buzdolabının performansını denetliyor, bilgileri toplayarak bu bilgileri derleyip analiz eden kontrol birimine gönderiyor ve buzdolabının optimal koşullarda çalışması için gerekli ayarlamaları yapıyor.
   

Sayfayı Paylaş