Samsung SyncMaster 920 çok hafif plastikimsi yanıkımsı koku geliyor

Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
Samsung SyncMaster 920 Nw 1440x900 75 Hz monitör kullanıyorum. Güç girişinin yakınını koklayınca çok hafif plastikimsi biraz da yanıkımsı değişik bir koku geliyor. Yaklaşık 5 ay önce de bu koku geliyordu önemsememiştim ama hâlâ geliyor. Koku bayağı hafif yani monitörün dibine yaklaşmadan anlayamıyorsunuz. Monitör sorunsuz çalışıyor şuan bir sorunum yok ama merak ettim, nedendir sizce?

Samsung SyncMaster 920 Nw 1440x900 75 Hz monitör kullanıyorum. Güç girişinin yakınını koklayınca çok hafif plastikimsi biraz da yanıkımsı değişik bir koku geliyor. Yaklaşık 5 ay önce de bu koku geliyordu önemsememiştim ama hâlâ geliyor. Koku bayağı hafif yani monitörün dibine yaklaşmadan anlayamıyorsunuz. Monitör sorunsuz çalışıyor şuan bir sorunum yok ama merak ettim, nedendir sizce?
0 monitörümde bile o koku var. Hava kanallarını kapatmadığın sürece bir sıkıntı yaratmaz.

Plastik ısınınca koku yapar. Ama yanık kokusu şüphe verici.

Plastik ısınınca koku yapar. Ama yanık kokusu şüphe verici.
Yani hafif bir koku olduğu için monitörün dibine yaklaşıp kokluyorum. Plastik gibi yanık gibi ama anlayamadığım bir koku türü. Zamanında PSU'm yanmıştı o zamandan hatırlıyorum yanık kokusunu ama bu pek öyle değil.

Yani hafif bir koku olduğu için monitörün dibine yaklaşıp kokluyorum. Plastik gibi yanık gibi ama anlayamadığım bir koku türü. Zamanında PSU'm yanmıştı o zamandan hatırlıyorum yanık kokusunu ama bu pek öyle değil.
O kokuyu anladım. Monitörün hava kanallarını kapatmadığın sürece bir sıkıntı olmaz.

Kendi laptopumda oyun oynarken o plastik kokusu geliyordu. İlk zamanlar koklamaktan başım dönmüştü artık. Çok kafaya takmamak gerek demek ki. Tabi kara duman ve ağır koku almadığınız sürece...

Yeni konular

Geri
Yukarı