İnceleme Samsung Tab A 8.0"

Selam,
Uzun süredir kullanmış olduğum Tab A 8" cihazımın incelemesini yapacağım.

Dış tasarım:
Tabletin arka yüzeyi metalimsi bir yapıya sahip. Hemen leke olabiliyor ve çizilebiliyor. Ön ekranı çizilmelere karşı dayanıklı.

Yazılım:
Tablet Android 9 One UI 1.0 ile geliyor. Şu anda Android 11 One 3.1 ve artık desteği kesildi. En başta yazılımı için konuşayım.
Son gelen One UI 3.1 güncellemesi ile tablette artık kasılmalar ve donmalar başladı. Hâlâ garantisi devam ettiği için sürüm düşürme işlemini yapamıyorum.

Kamera:
Tabletin kamerası gerçekten kötü. Bunu bir öğrenciye dersini yapsın varsa canlı derslerine girsin düşüncesi ile alınacaksa uzak durulmalı. Şahsi görüşüm böyle bir firma neden kamera lensini biraz daha kaliteli yapmadı. Kamerada 8X var. Zaten 1X'te bile görüntü çamurlu. Ön kamerası derseniz sanki VGA kamera takılmış.

Oyun:
Tablet dediğim gibi kastığı için Minecraft'te bile orta ayarlarda 40-45 FPS zor veriyor.

Kimlere hitap ediyor?
İnternette sadece gezinmek, YouTube'da, Netflix'te falan dizi & film izlemek isteyenlere hitap ediyor.
Almayı düşünüyorsanız alternatif tabletlere bakmanızı tavsiye ederim.

Aklınıza takılan her türlü soruları sorabilirsiniz. İyi günler.

Tableti A8 aynı model arkadaşım kullanırdı bize verir denerdik Minecraft'ta modlu Survival'da 60FPS sabit oynuyordu ama o güncelleme sanırım yapmıyordu.

Bu A 8" hocam. Eğer A 8" ise tuhaf dediğim gibi. O işlemcinin PUBG açması da farklı bir olay.
Hakkında kısmının ekran görüntüsünü atmasını ister misiniz?

Bu a 8" hocam. Eğer a 8" ise tuhaf dediğim gibi. O işlemcinin PUBG açması da farklı bir olay.
Hakkında kısmının ekran görüntüsünü atmasını ister misiniz?

Onu sorarım ama yüksek ihtimalle onunki A7 ya da a8'di arka kamerasının tasarımını hatırlamıyorum.
A7 olsa bile sizinkinden daha düşük performans göstermesi gerekirdi o zaman.

Not: Şimdi baktım sanırım ben yanlış modele bakmışım😅 8.0 diye anladım pardon hocam.
Söylediğiniz tablet modeli sanırım buydu ben Tab A 8.0a bakmışım.

Bu arada Custom ROM kurmayı denediniz mi? Faydası olacağı kesin.

Bugün olan kasmalardan sonra gsi ROM kurdum :D
@BERWAR hocam One UI'den kurtuldum sonunda :D

Bugün olan kasmalardan sonra gsi ROM kurdum :D
@BERWAR hocam One UI'den kurtuldum sonunda :D
GSI'lar çok buglu oluyor ya.

Buyrun:
Screenshot_20220815-102953_Trebuchet.png
Screenshot_20220815-103614_Ayarlar.png
Screenshot_20220815-103115_Ayarlar.png

@Umut Nas Herhangi bir bug, çalışmayan bir şey var mı? Stabilitesi nasıl?

Aşırı stabil şu anda. One UI'den kurtulmak garantinin uçmasına değdi.
Şu anlık tek fark ettiğim bilgisayardan dosya aktarımı yapamıyorum. Tabletten cihaz ile bağlantı kurulmadı gibisinden bildirim geliyor. GApps kurarken Error 1 yiyordum onu da ben MicroG kullarak geçiştirdim.

Aşırı stabil şu anda. One UI'den kurtulmak garantinin uçmasına değdi.
Şu anlık tek fark ettiğim bilgisayardan dosya aktarımı yapamıyorum. Tabletten cihaz ile bağlantı kurulmadı gibisinden bildirim geliyor. GApps kurarken Error 1 yiyordum onu da ben MicroG kullarak geçiştirdim.
Cihazınız için hiç ROM yok mu acaba? GSI olduğu için dosya aktarımında bug var sanırım.

Geri
Yukarı