Samsung Telefon Güncellemeli Mi?

emreozturk233

Centipat
2019 öncesi pasaport kayıtlı Samsung Galaxy S8(950F, Exynos) telefona sahibim. Samsung telefonları güncelleyince ısınma, pil ömründen kayıp, ciddi performans düşüşleri ve arayüzde ciddi hatalar gibi sorunlar ortaya çıktığını duydum. Bunları duyduktan sonra telefonumu hiç güncellemedim. Bu duyumlar ne kadar doğru? Güncellersem böyle sorunlar çıkar mı?

Böyle bir şey yok. Güncellemeler yapılmadan önce test edilir. Şehir efsanelerine inanmayın. S8 için çıkmış en son güncelleme neyse onu Odin ile yükle. Güncellemeden sonra şarj sorunları nadirde olsa olabilir onları da format atarak çözebiliyorsun.

Cihaz için son yazılım Android 9. Note 8 sahibiydim, Android 8, 9'dan kat kat daha stabil çalışıyordu. Artık 8 serisine destek kesildi. 10 sürümü gelmeyecek.

One UI arayüzü, Experience arayüzünden daha hızlıdır. Güncelleme sonrası telefonu formatlamakta önemlidir.
Tam 2 kere format attım. Asla 8'deki akıcılığı yakalayamadım. Arayüz olarak biraz daha güzeldi o kadar. Mesela karanlık modda bug vardı, sistem aksiyonlarında (örneğin yeniden başlattığımızda altta yeniden başlatılıyor animasyonu çıkıyor, o açık modda gözüküyordu) buglar vardı. Performans ve batarya olarak da 8 daha iyiydi. Bilmiyorum acaba Note 8'de mi ters tepti güncelleme.

Ben de J7 PRO var, ben One UI güncellediğimde hızlandığını hissettim. Benim karşılaştığım tek sorun ara ara telefon kilidini açtığımda siyah ekranda kalıyordu telefon donuyordu yeniden başlatmadan ya da 1 dakika civarı falan beklemeden cihaz kendine gelmiyordu. Telefona format attıktan sonra bu sorunda ortadan kalktı. Format attıktan sonra böyle bir şeyle karşılaşmadım. Note 8 dediğin durumları yaşaman ilginç açıkçası.

Doğrudur, demek ki telefondan telefona iyileşme ya da kötüleşme oluyor. Yalnız abartmış olmayayım öyle ahım şahım farklılıklar yoktu. Ama mesela 8'de 6 saat ekran süresi alırken 9'da 5 saat 30 dakikaya falan düşmüştü. Performanstan pek kaybım olmamıştı.

Telefondan telefona değişebilir bu durum. Bazı telefonlarda performans artarken bazılarında düşebiliyor. En iyisi aynı model telefona güncelleme yapmış başkalarına sormak.

Sürüm yükseltme güncellemelerinden sonra fabrika ayarlarına döndürme yapılmadan sorunlar yaşanabiliyor. Bu durumda en iyisi fabrika ayarlarına dönmek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı