Rehber Samsung telefonlara TWRP kurma

Merhabalar. Bugün sizlere genel Samsung telefonlara TWRP kurmayı göstereceğim. Gerekenler:

Bilgisayar (Windows)

En öncesinde, telefonun OEM kilidini ve USB hata ayıklamayı geliştirici seçeneklerinden açmanız gerek.

İlk önce, TWRP dosyasını indirmeniz gerek. Bulamazsanız aşağıya telefon markanızı ve modelinizi yazarsanız ilgilenirim.

Sonrasında telefonunuz üzerindeki, güç tuşu, home tuşu ve ses kısma tuşuna basılı tutun.

Mavi bir ekran gelecek (Siyah da olabilir.) orada ses açma tuşuna basacaksınız.

TWRP'yi indiriyoruz. Benim telefonum J2 Prime. Bu yüzden J2 Prime olanı indiriyorum.

Odin programına giriyoruz.

Cihaz ve bilgisayarı kablo aracılığıyla bağlıyoruz. Cihaz üstte çıkması lazım. Odin cihazlar.png fotoğrafında cihaz çıkan yeri gösterdim. Yeşil bölümde.

Sonra AP, yani Odin Dosya.png fotoğrafında gösterdiğim yere tıklayın.

Sonrasında TWRP dosyamızı oradan seçip aça basıyoruz. Bu esnada kesinlikle telefon kablosu çıkmamalı.

Ve son olarak Odin üzerindeki Start tuşuna basın.

Ve sonrasında telefon kendi kendine yeniden başlayacak. Eğer TWRP menüsü kendi kendine açılırsa, bu konuya bakabilirsiniz. Ve yeniden başlayınca, TWRP hazır olmuş oluyor. Root veya ROM atmak isterseniz, rehberlerimde bulabilirsiniz.

Takıldığınız, anlamadığınız veya yapamadığınız yer olursa aşağıda yardımcı olurum.

Dosya Ekleri

• Odin cihazlar.png
    Odin cihazlar.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 40
  • Odin Dosya.png
    Odin Dosya.png
    68,8 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Eksiklerimi görürseniz lütfen bahsedin ki düzelteyim.

Son düzenleme:
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı