Samsung VA panel diğer VA panellerden iyi midir?

Birkan Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar selamlar. Yakın zamanda Samsung marka 4ms, 240Hz, 27inc bir monitör almayı düşünüyorum. 4ms'in hiçbir şey fark ettirmeyeceğini bildiğimden Samsung panel almak istedim. Fakat sorum şu.

Acer'inde bir monitörü var ve VA panel. Fakat VA panellerde kendi içinde kalitesi var mı? Örneğin Samsung'un VA paneli nasıl seviyededir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar selamlar. Yakın zamanda Samsung marka 4ms, 240Hz, 27inc bir monitör almayı düşünüyorum. 4Ms'in hiçbir şey fark ettirmeyeceğini bildiğimden Samsung panel almak istedim. Fakat sorum şu.

Acer'inde bir monitörü var ve VA panel. Fakat VA panellerde kendi içinde kalitesi var mı? Örneğin Samsung'un VA paneli nasıl seviyededir?

En iyi panellere sahip marka samsungtur.

Kesinlikle daha iyi. Samsung VA kullanıyodum sonra Lenovo VA panele geçtim renkler bir tık daha soluk duruyor. Tüm ayarlarını karıştırdım panelden kaynaklı. Ayrıca Samsung'un renk ayar kısmı daha gelişmiş istediğiniz tonu bulabiliyorsunuz diğer markalarda ayarlar daha kısıtlı hazırda ne varsa onu kullanmak zorundasınız. Hz'i yüksek diye aldım pişmanım. :D

Çok teşekkür ederim dostlar. Alırken içim rahat edecek en azından. 4MS olması düşündüğüm kadarıyla hiç bir eksisi yok zaten oyunlarda 80ms ten aşağı almıyorum yabancı serverlarda. 0.04 saniyeyi göremeyeceğim için sıkıntı yok. Tek sorun herkes 27 inç te 1080p piksel piksel oluyor diyor fakat bilmiyorum o konu korkutuyor.

Çok teşekkür ederim dostlar. Alırken içim rahat edecek en azından. 4ms olması düşündüğüm kadarıyla hiçbir eksisi yok zaten oyunlarda 80msten aşağı almıyorum yabancı serverlarda. 0.04 saniyeyi göremeyeceğim için sıkıntı yok. Tek sorun herkes 27 inç te 1080p piksel piksel oluyor diyor fakat bilmiyorum o konu korkutuyor.

Biraz mantıklı düşünürseniz aradaki 3ms yi anlayamayacağınızı anlarsınız 3ms i insan anlayamaz.

Örnek fotoğraf bırakayım:

Samsung ve lenovo monitör.jpg

Samsung ve lenovo monitör (2).jpg

CRG50 modeliyse Ghosting'in tadını çıkarın. İade etmek için kırk takla attım. Freesync açtığınızda her şey ikizleniyor, kronik sorunlu. Her şeyin ucuz olmasının bir sebebi olduğu gibi bu panelin de var, bulaşma bulaştırma.

CRG50 modeliyse Ghosting'in tadını çıkarın. İade etmek için kırk takla attım. Freesync açtığınızda her şey ikizleniyor, kronik sorunlu. Her şeyin ucuz olmasının bir sebebi olduğu gibi bu panelin de var, bulaşma bulaştırma.
Hocam model bu yazıyor:

Samsung CRG5 LC27RG50FQMXUF​

hocam fotoğraflarınız için çok teşekkürler. Uzaktan bakınca pek bir şey anlayamadım dolayısıyla tecrübelerinizi siz lütfen aktarır mısınız?

Hocam model bu yazıyor:

Samsung CRG5 LC27RG50FQMXUF​

hocam fotoğraflarınız için çok teşekkürler. Uzaktan bakınca pek bir şey anlayamadım dolayısıyla tecrübelerinizi siz lütfen aktarır mısınız?
Ben yine konuşucam yine linç etmeye çalışacaklar. Evet bu model. Hiçbir ürüne markanın geneline bakıp karar vermeyin. Samsung VA paneller kötü paneller değildir ancak bu ürünün zilyon çeşit Ghosting konusu var biraz araştırırsanız görürsünüz, böyle lanet bir monitör görmedim, yüzlercesini sattım onlarcasını kullandım elime bunun kadar kötüsü hiç geçmedi. Üşenmesem çektiğim videoyu bulup atarım. Sadece G-Sync veya Freesync açtığınızda ortaya çıkıyor ki o özelliği de kullanamayacaksanız bunu almanın bir mantığı kalmıyor. Renk kalitesi de genel VA panellerin hatta TN panellerin bile gerisinde.

Geri
Yukarı